Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pokłóciłem się z moją różową. Poszło o intercyzę. Jestem wyczulony w tym temacie. Mój ojciec rozszedł się z moją matką, gdy byłem młody. Ojciec prowadził firmę. Przez rozstanie popadł w alkoholizm. Prawdopodobnie nie potrafił sobie z tym poradzić. Ojciec niedawno odszedł i zostawił spory majątek. Do końca życia do wziął rozwodu z matką, choć ta kiedyś podała go do sądu żądając chorych pieniędzy i alimentów. Koniec końców wycofała się z tego. Teraz jest do otwarcia testament ojca, gdzie matka została wydziedziczona. Nadal obawiam się, że może coś zabrać z majątku ojca. Moją różowa znając moją historię nadal nie potrafi odpuścić i w razie gdy kiedyś weźmiemy ślub to podpisze rozdzielność czy intercyzę. Tłumaczyłem jej, że mam traumę po tym wszystkim i mam po prostu więcej do stracenia, bo planuje rozkręcić biznes. Ona pracuje na etacie, ale chce abyśmy razem prowadzili biznes. Rozumiem, że to dla niej wygodniejsze, bo jest większa swoboda i swoje to swoje, ale nie zaryzykuję częścią zarobionych pieniędzy. Chore polskie prawo pozwala na to, że baba może Ciebie zdradzić i jeszcze połowę majątku wypracowanego w czasie małżeństwa zabrać. Oczywiście biznes byłby zbudowany z moich pieniędzy, bo to ja mam działkę po ojcu i pieniądze. Jeszcze wczoraj mi bezczelnie powiedziała coś w stylu „Jakie Twoje pieniądze? To są pieniądze Twojego taty.” I co z tego? Mam prawo robić co mi się z nimi podoba i nie muszę się nimi dzielić z kimkolwiek. Baby to jednak inny stan umysłu…

#zwiazki #malzenstwo #prawo #logikarozowychpaskow


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Po pierwsze dywersyfikacja źródeł przychodów. Ja też się kiedyś zgodziłem żeby żona rzuciła etat i zatrudniła się w mojej firmie. Skutek jest taki, że wszystko wisi na mnie i jak mi się noga powinie to mamy przechlapane bo wtedy i ja i żona tracimy pracę i źródło dochodów. A mamy dzieci.
Po drugie zdrowy rozsądek. Takie numery to można robić po dwudziestu latach udanego związku, jak kobieta ma już
  • Odpowiedz
w razie gdy kiedyś weźmiemy ślub to podpisze rozdzielność czy intercyzę


@mirko_anonim: No to w czym problem? Podpisujecie u notariusza rozdzielność... i "każdy sobie rzepke skrobie", gdzie tu problem?
  • Odpowiedz
  • 1
@mstasiek

A w jaki sposób znaleźć dla siebie odpowiednią połówkę? Nikt nie ma na czole rozpisanych statystyk postaci. To normalne, że w związkach trafia się czasem na p--------o partnera.


Nie, to że coś jest powszechne nie znaczy, że jest normalne. Na partnera się nie trafia, partnera się wybiera, z potencjalnym partnerem się rozmawia, z kimś niekompatybilnym światopoglądowo nie wchodzi się w związek (jeśli nie chce się mieć pod górkę). A to,
  • Odpowiedz
„Jakie Twoje pieniądze? To są pieniądze Twojego taty.”


@mirko_anonim: imo takie umniejszanie Twojemu majątkowi to perfidne robienie gruntu pod położenie łapska na kasę, po ślubie będzie jakie Twoje to nasze (moje). Uciekaj mirek póki jest czas
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

przekaż jej że ewentualne długi i komornika też rozdzielność/intercyza rozwiązuje jakby coś poszło nie tak

ja mojej lata temu mówiłem że bez intercyzy to ja ślubu z nikim nie
  • Odpowiedz
Ja tam niebieskiemu zadałam wszystkie "niewygodne" (czyli cholernie ważne) pytania już na pierwszym spotkaniu i gdyby na jakieś kluczowe miał inny pogląd, to byśmy się pożegnali, związek ma życie ułatwiać a nie utrudniać.


@ksanthippe: Sęk w tym, że nie każdy lubi taki wywiad przeprowadzać na samym początku. Sprawia to wtedy wrażenie castingu i druga osoba może się czuć niezręcznie. Ale oczywiście może to zaoszczędzić ewentualnych rozczarowań.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a to nie tak, ze jak posiądziesz jakiś majątek przez ślubem to Twoja przyszła żona po rozwodzie i tak nic z tego nie dostanie ? Nie wiem natomiast jak z Dochodami z tego biznesu jakie bedziesz osiągać w czasie slubu, czy są 50% w jej dyspozycji czy też nie? Chyba Nie wydaje mi się bo to twój majątek.
Natomiast mając duże dochody po rozwodzie nawet bez dzieci może sądzić się o alimenty za spadek jakości zycia. Pod warunkiem chyba, że rozwód jest z twojej winy.

Rozwala mnie kobieca logika

1. Nie chce intercyzy bo nie będę się czułą bezpiecznie jak ewentualnie mnie zostawisz xD + nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dobrze kminisz miras, to jest nie twoja żona tylko partnerka to raz, więc jej c--j do tego co zrobisz z tym majątkiem, na twoim miejscu skutecznie bym ją od tego oddzielał, twój tato wydziedziczając matke i przepisując na Ciebie najwidoczniej chciał żeby to było twoje i żebyś nie popełnił tego błędu, zbytnio poświęcajac się dla kobiety itd
  • Odpowiedz
  • 5
Z takim podejście to musisz poszukać różowej, która wniesie podobny majątek do ślubu. Ogólnie zazwyczaj różowe mają mniejszy majątek. Kolejna sprawa to różowa, która rezynguje z pracy na rzecz wychowania dziecka. Do przedszkoli po dzieci głównie przychodzą matki + informatycy na zdalnym. Ty w tym czasie rozkręcasasz sobie firemkę i masz wywalone na wszystko. Gdzie tu sprawiedliwość? Z takim podejściem to za czas opieki na dzieckiem i poświęcenia kariery powinienieneś wypłacić jej
  • Odpowiedz
Chore polskie prawo pozwala na to, że baba może Ciebie zdradzić i jeszcze połowę majątku wypracowanego w czasie małżeństwa zabrać. Jeszcze wczoraj mi bezczelnie powiedziała coś w stylu „Jakie Twoje pieniądze? To są pieniądze Twojego taty.” I co z tego? Mam prawo robić co mi się z nimi podoba i nie muszę się nimi dzielić z kimkolwiek. Baby to jednak inny stan umysłu…


@mirko_anonim: Sorry, ale wygląda mi to na
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 4/10 bo najpewniej zarzutka ale ludzie odpisują w tym ja, czyli problem czysto fikcyjny palcem na wodzie ale dwoje dorosłych ludzi się na siebie obraża i żali obcym o przyszłe scifi dx, intercyzy i śluby, które dopiero będą, planowane zyski jakie/jeśli jakiekolwiek dopiero będą i ich już dzielenie tych fantazyjnych zysków kiedy przyjdzie się rozejść, jest planowanie, jest polak mądry po szkodzie i jest czyste iksde też.
  • Odpowiedz
W życiu k---a! Tylko intercyza. Jak się nie podoba to zostaw ją... Jak już teraz problemy robi to zobaczysz potem co będzie... Ehhh tyle amatorów się teraz pcha do gry... A jak pękniesz.... To rób screeny i zobacz ten wpis za max kilka lat... Jak będziesz płakać z flaszką czytając to i żałując że tak w------ś.... Nie dziękuj.. Zdrówka
  • Odpowiedz
jak wy się ludzie dobieracie w pary, że kończy się na tego typu inbach? losuje was jakiś totalizator sportowy?

@lootenantdan: Z moich obserwacji wynika, że najpopularniejszy scenariusz to: chłop o niskim poczuciu wartości w końcu znajduje jakąś laskę, która nie daje mu kosza, więc łapie się jej kurczowo bo boi się, że kolejnej nie znajdzie.

A potem klasyk: laska albo znajduje lepszego, albo zdradza, albo trzyma frajera pod pantoflem i
  • Odpowiedz