Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pokłóciłem się z moją różową. Poszło o intercyzę. Jestem wyczulony w tym temacie. Mój ojciec rozszedł się z moją matką, gdy byłem młody. Ojciec prowadził firmę. Przez rozstanie popadł w alkoholizm. Prawdopodobnie nie potrafił sobie z tym poradzić. Ojciec niedawno odszedł i zostawił spory majątek. Do końca życia do wziął rozwodu z matką, choć ta kiedyś podała go do sądu żądając chorych pieniędzy i alimentów. Koniec końców wycofała się z tego. Teraz jest do otwarcia testament ojca, gdzie matka została wydziedziczona. Nadal obawiam się, że może coś zabrać z majątku ojca. Moją różowa znając moją historię nadal nie potrafi odpuścić i w razie gdy kiedyś weźmiemy ślub to podpisze rozdzielność czy intercyzę. Tłumaczyłem jej, że mam traumę po tym wszystkim i mam po prostu więcej do stracenia, bo planuje rozkręcić biznes. Ona pracuje na etacie, ale chce abyśmy razem prowadzili biznes. Rozumiem, że to dla niej wygodniejsze, bo jest większa swoboda i swoje to swoje, ale nie zaryzykuję częścią zarobionych pieniędzy. Chore polskie prawo pozwala na to, że baba może Ciebie zdradzić i jeszcze połowę majątku wypracowanego w czasie małżeństwa zabrać. Oczywiście biznes byłby zbudowany z moich pieniędzy, bo to ja mam działkę po ojcu i pieniądze. Jeszcze wczoraj mi bezczelnie powiedziała coś w stylu „Jakie Twoje pieniądze? To są pieniądze Twojego taty.” I co z tego? Mam prawo robić co mi się z nimi podoba i nie muszę się nimi dzielić z kimkolwiek. Baby to jednak inny stan umysłu…

#zwiazki #malzenstwo #prawo #logikarozowychpaskow


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak tego nie zrozumie, to nie chce w stu procentach twojego szczęścia i niezależności, tylko ciągle z tyłu głowy ma wygodne życie zbudowane na twoim nominale, nie daj się w to wciągnąć i zachowaj niezależność, przykre, że musisz tłumaczyć jej chęć bycia niezależnym traumami z dzieciństwa, według mnie i bez tego powinna to zrozumieć, jeśli byłaby wystarczająco pewna siebie i swojego majątku i własnego ja, a tak to zawsze będzie na ciebie
  • Odpowiedz
  • 8
matka została wydziedziczona. Nadal obawiam się, że może coś zabrać z majątku ojca


@mirko_anonim: zachówek i tak dostanie, bodajże 1/x z połowy masy spadkowej, gdzie x to ilość osób uwzględnionych w testamencie

„Jakie Twoje pieniądze? To są pieniądze Twojego taty.”


@mirko_anonim: nie, to są twoje pieniądze. Twój stary z---------ł całe życie po to, żeby ci je zostawić. Nie ważne, że to nie ty je wypracowałeś. Należą do ciebie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie baby, a ludzie niemyślący. I nie, to nie jest jednoznaczne.
Takie sprawy dobrze mieć obgadane przed ślubem. Pogadajcie też o innych, żebyś nie miał kolejnego zdziwienia i wiązał się z kimś z zupełnie innym podejściem do życia.
  • Odpowiedz
  • 23
@mirko_anonim: skoro biznes ma być prowadzony razem, to może zaproponuj jej adekwatne udziały do wkładu? Bo tak to MOJE pieniądze, MÓJ biznes, ale robić macie w tym oboje.
Skoro zabezpieczasz siebie, zabezpiecz i ją pod tym kątem. A nie, że ona parobek i w razie czego ona zostaje z niczym z tego co będziecie budować razem
  • Odpowiedz
  • 2
@mirko_anonim: ona nie czuje co to jest biznes szczególnie jesli nie trzeba ryzykowac i poświecac swojej kasy. Musiałbys miec kobiete, która ma swoj biznes i jest niezalezna finansowo wtedy by poszła na intercyze - wszystkie inne będą robić jazdy na zasadzie "jeśli mnie kochasz to nie jest na potrzebna intercyza bo będziemy do końca życia razem miśku"
  • Odpowiedz
  • 3
@PanKapibara: nikomu w niczym nie doradzam, tylko mu piszę, że mimo wydziedziczenia z testamentu jego matce i tak się coś należy, bo pisał, że się tego obawia
  • Odpowiedz
jak wy się ludzie dobieracie w pary, że kończy się na tego typu inbach? losuje was jakiś totalizator sportowy?


@lootenantdan: A w jaki sposób znaleźć dla siebie odpowiednią połówkę? Nikt nie ma na czole rozpisanych statystyk postaci. To normalne, że w związkach trafia się czasem na p--------o partnera.
  • Odpowiedz