Wpis z mikrobloga

O co chodzi se z tymi autami gotowymi do odbioru w #audi #samochody ?
To są takie z których klienci zrezygnowali? Albo powystawowe? A może zamawiają tak salony na zapas?
One są aż o 25% tańsze.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frenm: tak jest, zamawiają na zapas i jak im sie nie sprzeda to wystawiąją o 1/4 taniej żeby im nie stały na magazynie

  • Odpowiedz
@JudzinStouner: czyli mówisz, że nieodebrane egzemplarze lub powystawowe, nie jeżdżone kupuje sie 25% taniej od ich nowych nowych odpowiedników ?

podrzucisz mi salon, pójde sobie kupić
  • Odpowiedz
@amath: to nie są ani nieodebrane, ani żadne powystawowe. Po prostu audi, jak wiele marek, ma stock pojazdów, które są gotowe do odbioru w każdej chwili. Znaczne przeceny są albo na wyprzedaży rocznika, albo jak jest taka sytuacja jak aktualnie z A4, że kończy się produkcja danego modelu i zastępuje go inny. Nie musze ci nic podrzucać, w audi możesz sobie egzemplarze stockowe przeglądać na ich stronie wraz z informacjami
  • Odpowiedz
@frenm: salon musi mieć odpowiednie stany magazynowe lub wypełnić pułap zamówień. Dlatego zamawia się auta na plac. Jak nie zależy Ci na konkretnej konfiguracji, tylko po prostu na aucie, to możesz dzięki temu mieć auto od ręki.
Kwestia ewentualnych zniżek jest niepowiązana za bardzo, o ile to nie jest jakiś dwuletni stojak.
  • Odpowiedz
@amath: 25% to z reguły w przypadku bardzo drogich egzemplarzy na wyprzedaży rocznika. Standardem jest takie 15-19%. Zresztą, jakbyś zamówił egzemplarz do produkcji, to przecież też by nie było w zamówieniu ceny z konfiguratora. Zawsze jest jakiś rabat. Nie wiem ile teraz można dostać w audi, ale zgaduję, że te 12% to bez żadnej łaski.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: jak kupowałem moto, to własnie dostałem jakoś 10% z pudełka, rabaty rzędu 20% + owszem były, na egzemplarze po testowe, z symbolicznymi przebiegami ale nie nowe
  • Odpowiedz
@frenm normalne sztuki, na auta do produkcji możesz mieć podobne rabaty. Większość jest prekonfigurowana przez salony, przy każdym aucie masz info gdzie stoi
  • Odpowiedz
@frenm: Normalna sprawa. Jak zamawiałem swoje auto, to rabat do produkcji to było 12%, a na auto z placu zdaje się nawet 17%. Teraz wchodzą nowe generacje, więc rabaty mogą być lepsze.
  • Odpowiedz