Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta, #oponyzimowe, #opony, #samochody,
Siema wszystkim zmotoryzowanym. Trzeba bedzie zakupic mi komplet opon na zime. Celuje w Premium ze wzgledu na przebiegi i latanie po autostradach. Rozmiar 215 60 16. Zalezy mi na jak najmniejszym halasie/oporze toczenia. Dobrze jakby nie scieraly sie za szybko. Cos polecicie? Widuje na serwisach oponerskich promki na Yokohamy, warto?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trasheros: zraziłem się mocno do yokohamy ich oponami całorocznymi na których auto prowadzi się jakbym jeździł po polu gnoju. Zimówki muszą być jeszcze gorsze. W ogóle nie wiem dlaczego ich się klasyfikuje do półki premium, oni nawet cenowo do niej nie pasują.

Trudno ci będzie kupić dobrą oponę na podstawie opinii użytkowników. Poszukaj sobie testów - jest ich sporo w internecie - i dobierz sobie oponę na podstawie surowych wyników
  • Odpowiedz
@trasheros: Premiumki niestety szybciej się zużywają bo używają miękkszych i bardziej przyczepnych mieszanek. Ogólnie Goodyear zawsze robił dobre opony i nie miał wpadek jakościowych( miałem kilka lat zimówki od nich i były świetne) Z budżetówek mogę polecić Baruma (należy do Continentala i często gęsto bieżnik Baruma to starszy model Continentala) Jeszcze jedna rzecz Chińczycy dzięki produkowaniu na zasadach joint venture a teraz po wykupieniu Pirelli odrabiają lata świetlne do europy.
  • Odpowiedz