Wpis z mikrobloga

no podnosi 60kg, kto niby miał by podnieść pozostałe 30kg? duch święty?


@Catmmando: no chodziło pewnie o to, że dziewczyna trzyma sie szyi, czyli na pewno nie podnosi 60 kg.
  • Odpowiedz
co z tego że pracują jej mięśnie jak opiera się w 100% na tobie


@vieniasn: część ciężaru wtedy jest przerzucona na przykład na twoje plecy przez co ręce mają mniej roboty

chyba nie muszę tłumaczyć, że plecy masz silniejsze od rąk więc będzie dużo prościej
  • Odpowiedz
@apfi: @Catmmando : niezupełnie "całe" 60kg. Człowiek który jest przytomny sam utrzymuje swoją równowagę gdy go podnosisz, trochę cię "odciążając" od roboty. Ta sama dziewczyna gdyby była nieprzytomna ( ͡° ͜ʖ ͡°) byłaby trudniejsza do podniesienia
  • Odpowiedz
@apfi: Jeżeli podnosi całą i nie ma ona żadnego dodatkowego podparcia (np. jedna noga na sofie albo dwie ręce na jakimś innym meblu) to podnosi całe 60 kg, nie ma zmiłuj.
  • Odpowiedz
hah żaluzje ze ówczesną żonę, przenosiłem przez próg, mogłem ją j---c w kąt i uciekać, człowiek był głupi jak but od lewej nogi ;)


@Pan_Slon: Ówczesną? Rozwiodłeś się w końcu, czy to ta druga jest też trefna?
  • Odpowiedz
@apfi: No normalnie podnosisz 60kg, tylko w zależności od ułożenia twojego i jej ciała różne mięśnie pracują w różnym obciążeniu. Np jak się bardziej powiesi na tobie to bardziej będą ciężar trzymać nogi i tułów odciążając łapy, jak będzie luźna jak wór ziemniaków a ty będziesz chciał ją utrzymać na rękach stojąc prosto to wtedy wszystko lub prawie wszystko z 60kg będziesz musiał utrzymać łapami
  • Odpowiedz
@apfi ćwiczę pół życia i ważę 110 kg, na sztandze spokojnie 150 kg a 80 kg człowieka ciężko mi podnieść, tym bardziej, że na drążku spokojnie z obciążeniem 20-40 kg nachwytem podchwytem; morał z tego taki, że człowieki ciężkie są i źle się ich nosi,
  • Odpowiedz
@apfi: zależy jak wiesza się na szyi, czym bardziej ciągnie szyje tym więcej plecy odciążają ręce. Więc z tych 60kg na biceps i klatę z 10-20 pewnie może odejść na rzecz pleców
  • Odpowiedz