Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, miałem dziś nieprzyjemną sytuację na drodze ze swojej winy. Niestety posiadam tylko Mini AC, który gwarantuje wypłatę tylko przy szkodzie całkowitej (min. 70% wartości pojazdu) na podstawie zamienników oraz roboczogodziny 65pln/h. Poduszki nie wystrzeliły, przedni pas i
chłodnice są całe natomiast zawieszenie z obu stron jest dosłownie porozrywane wraz z układem kierowniczym, wyrwane półosie, amortyzatory, uszkodzone felgi, wgnieciony próg za nadkolem, uszkodzone drzwi, błotniki, zderzak, lampy, radar, czujniki i uszkodzone obydwa boki pojazdu. Nic głębiej jeszcze nie rozbierałem nie wiem jak wygląda to od spodu - nie wierze że nie pociągnęło elementów konstrukcyjnych. Ponieważ czekam na rzeczoznawcę. Jak w ogóle odbywa się kalkulacja takich szkód gdzie część uszkodzeń tj. podłużnice ,sanki, inne elementy przy silniku mogą wyjść dopiero przy dalszej rozbiórce? Jest jakaś szansa, że wyjdzie z tego całka i chociaż coś mi wypłacą? Ewentualnie czy w takim przypadku da się podjąć jeszcze jakieś dalsze kroki? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#szkodacalkowita #wypadek #ubezpieczenie #motoryzacja


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, miałem dziś nieprzyjemną sytuację na d...

źródło: 459313592-1066161437850110-4440243643888053741-n

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

(min. 70% wartości pojazdu)


@mirko_anonim: A ile wynosi wartość pojazdu?

Natomiast jak jest powyrywane zawieszenie, to elementy konstrukcyjne są ruszone i to wyjdzie drogo.
Jak coś to należy sprawdzić w instrukcji serwisowej producenta czy jest (i jaka) procedura wymiany np. punktów
  • Odpowiedz
Auta w większości są tak konstruowane że elementy zawieszenia są mocowane do wózka co ułatwia naprawę.


@marian-nowak1234: też różnie z tym bywa, a do tego przy poważniejszych uderzeniach rusza się sam wózek i jego mocowania do budy.
A instrukcja serwisowa potrafi ostatnio nawet robić przegięcia jak w Tesli, czyli tolerancja dla otworów kontrolnych w milimetrach i jak coś odstaje to należy zakupić nowe podwozie razem z nadwoziem.

Producenci aut już
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Dzięki, chociaż trochę mnie pod motywowaliście przed przyjazdem rzeczoznawcy. Trochę przeraziłem się warunkami OWU tj. części w zamiennikach, stawka roboczogodziny (oczywiście byłem świadomy zawierając umowę ale nigdy nie sądziłem że będe musiał z tego korzystać, a wiele lat jeździłem bez jakiegokolwiek AC).
Mam nadzieje, że tak będzie i wyjdzie z tego całka.

@prezeees
Tak,
  • Odpowiedz