Wpis z mikrobloga

Każdy kto mówi o Pol-exit musi mieć <25 lat i nie pamięta tej chu*ni zanim jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać tablice "dofinansowane z UE". Ja byłem wtedy gówniakiem, ale i tak pamiętam jak wyglądała infrastruktura publiczna, dziurawe drogi i odpadające tynki, gdzie nawet przed szkołą prywatne osoby musiały budować chodnik, bo dzieciaki tonęły w błocie, taka wtedy była nędza XD

#przemyslenia #uniaeuropejska #feels
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

za pomocą przekrętu z co2


@Foxbat: " Przekęt z Co2 " xDDDD no jesteście pierdonięci fest, gdyby zrealizowano cały plan energetyki atomowej PRL-u to by nie istniał problem ergo wasz przekręt by nie był przekrętem. mieliśmy 20 na transformacje a dopłacalismy mld do nierentownego górnictwa. Sami sobie jesteśmy winni
  • Odpowiedz
  • 1
Te wszystkie inwestycje mogły być realizowane za pieniądze wygospodarowane bezpośrednio u nas


@mco111: 'Mogły być' to zdanie klucz, a dobrze pamiętam jak z prywatnych pieniędzy budowano chodnik do szkoły, bo państwo nie mogło wygospodarować na to kilkunastu tys zł, więc ciekawe jak by budowano drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fhgd: O Pol-exicie trzeba mówić, podobnie jak trzeba mówić np. o ewentualnym zmniejszeniu pomocy Ukrainie, bo żadne poważne państwo nie może pozwolić sobie na otwartą deklarację, że nie widzi alternatyw dla określonych, zastanych form współpracy międzynarodowej. Takie uzależnienie jest łatwo wykorzystywane przez inne państwa.

Narracja o możliwym pol-exicie powinna być jednym z narzędzi wywierania wpływu na politykę UE.
  • Odpowiedz
@fhgd: To jest wszystko kwestia rządu. Czy jest sprzedajną marionetką czy twardym graczem. Niestety do tych drugich nie mamy szczęścia.
  • Odpowiedz
przecież konfederacja nie mówi o pol exicie,


@RobertinoIncelino: Nie raz hasła polexitu rzucali, wydawali materiaaly i szli pod takimi transparentami. Gdy zorientowali sie, że na tym jednak moga stracic to taktycznie sie wyparli mówiac, że obecnie za małe jest poparcie dla takiego kroku. Niektorzy jednak nadal to popieraja otwarcie.
  • Odpowiedz
B. nawet szybciej. zobacz sobie na tempo rozwoju od zmiany ustroju do 2004, a i tak wtedy spowalniały nas przygotowania do wejścia do biurokracji unijnej


@Elberus: Nie byłoby szybciej. Na poczatku wzrost był wysoki, bo startowalismy z dołka. Z czasem po prostu zabrakłoby kasy na inwestycje i rynków zbytu dla rozwoju firm.
  • Odpowiedz
@Elberus: Bo nie było kapitału w Polsce na takie inwestycje, ktore napedzily rozwój firm. Wiele polskich firm nie weszłoby na rynek unijny i kisiłoby sie w rodzimym rynku. Polski eksport produktów rolno przemysłowych wystrzelił akurat w momencie otwarcia sie unijnego rynku. Zobacz sobie Serbię, ktora aż piszczy gdy jej kase z UE rzucą. Jaki kraj sie szybko jak PL bez UE w Europie postsocjalistycznej rozwiną szybciej? Porównywalnie chyba tylko Albania
  • Odpowiedz
@Elberus: Kapitału było za mało, eksport był niższy, wspomniałem o wzroscie eksportu rolno spożywczego co akcesji, a nie przed.
Co to za bajki o ''nieskonczownym rynku zbytu na Wschodzie''? Kilka lat temu nawet Łukaszenka powiedział, że rynek zbytu w Rosji jest zbyt mały dla białoruskiej gospodarki i trzeba szukać innych rynków. Przypominam - Białoruś ma pkb niższe niż Wojewodztwo Mazowieckie i już Rosja za mała.
Do tego Rosja co kilka
  • Odpowiedz