Wpis z mikrobloga

Z perspektywy młodej osoby obecnie życie wygląda tak jakbyś dołączył do gry w monopoly, kiedy wszystkie pola są już wykupione, wszystkie hotele postawione i jedyne co możesz zrobić to biegać w okół planszy.
#przegryw #rozkminy
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Steczny jako młoda osoba współczuję wam. Nie wyobrażam sobie życia, gdzie nie można kupić nowego samochodu z salonu bo trzeba na mieszkanie odkładać - imo. Trzymajcie się Mireczki 🥰
  • Odpowiedz
Z perspektywy młodej osoby


@Steczny: wydaje mi się że to odwieczny dysonans międzypokoleniowy.
Starym się wydaje że oni to mieli ciężko, a młodzi to wszystko mają i nie doceniają.
Młodym się wydaje że starzy już "wszystko zeżarli" i nic im nie zostawili.
  • Odpowiedz
@PanMalina:

gdzie ostatni reset był nie 35 lat temu ale 150 lat temu?


Porównanie jakby zestawić bananowe dzieci bogatych od pokoleń rodziców do dziecka któremu zabito dziadka i zabrano majątek, okradziono ojca a małego prześladowano w szkole ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZgrywusPrzegrywus co z tego, że coś potrafisz jak praca nie pozwala na godne życie bo większą wartość od pracy ma kapitał? Ostatnimi laty lepiej było na dźwigni kredytowej kupić mieszkanie i leżeć i czekać, zamiast pracować. Biznes online dla klientów z całego świata to mrzonka, trzeba mieć w p------c kasy na marketing żeby sprzedawać i trzeba mieć co sprzedawać, jeśli sam nie wyprodukujesz czegoś a sprzedajesz to co reszta to konkurencja
  • Odpowiedz
@Steczny: każde pokolenie tak ma. Uwierz mi lub nie, ale możliwości masz od ch**a po prostu nikt ci tego nie powiedział. Pod wieloma względami macie gorzej, ale pod wieloma też lepiej - IMO macie summa summarum łatwiej.

Gdybym ja miał dzisiaj 13-16 lat, to zacząłbym zabawę z Unreal Engine, tak jak to kiedyś robiłem z programami do gier, Sony Vegas i nie tylko. Poświęciłbyś na to 10 lub 20% wolnego
  • Odpowiedz
@Steczny: a z perspektywy starej osoby to oni z----------i na etacie, a potem w polu zeby wybudowac dom, a teraz mlodzi latają na all inclusive do grecji i mówią, ze to nie jest luksus (przeczytane 5 minut temu na wykopie)
  • Odpowiedz
@hellfirehe hmm, myślę że teraz usredniajac młodzież (urodzeni 2000+) mają dużo lepiej niż to co mieli urodzeni w latach 80. Takie pokolenie lat 80 naprawdę wchodziło w życie z niczym. Większość była równie biedna i nie miała od rodziców nic. A dzieci które mają teraz 5-10 lat już teraz mają bardzo dobrze, i zakładam że w dorosłość wejdą z jakimś funduszem od rodziców lub gotowym mieszkaniem na czas studiów Różnica jest
  • Odpowiedz
@hellfirehe: G---o prawda, porównaj sobie siłę nabywczą płacy robotnika z lat 50, a dziś (może nie w Polsce, ale na zachodzie). Dzisiaj młodzi mają trudniej, co więcej dług publiczny jest wyższy, co za tym idzie więcej gęb do wykarmienia (współczynnik pracujących do emerytów). Tyle, że mamy zabawki w postaci komputerów, i wiele wiele innych usprawnień, ale to nic innego jak rodzaj niewolnictwa, tyle, że pan jest łaskawy i nie goni
  • Odpowiedz