Wpis z mikrobloga

Jakiś tuman zastawił nam rampę rozladunkowa

Zgłosiłem to na 112. Przyjeżdża patrol
Policjantka wychodzi i pyta mnie czy to nie jest auto moje lub któregoś z pracowników XD

Oni serio jeżdżą we dwójkę bo jeden umie czytać a drugi pisać

#gownowpis #zalesie #policja
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OCIEBATON skumaj to. Spod sklepu ktoś zwinął mi hulajnogę. Widać na nagraniu człowieka który wypłaca kasę z bankomatu i bierze hulajnogę. Zgłosiłem sprawę, wydawslo mi się że ustalić dane tego typa to formalność. Mija miesiąc i nic xd ciekawe czy chociaż pofatygowali się obejrzeć monitoring. Ale już przy zgłaszaniu sprawy pan mnie uświadomił że to nie jest takie proste że to nie działa tak jak mi się wydaje. Nawet skwitowałem że
  • Odpowiedz
@OCIEBATON trzeba się było złapać za głowę, udawać olśnienie, powiedzieć: "racja, no przecież, nie pomyślałem o tym, zaraz sprawdzę, proszę poczekać". Po czym wychodzisz na fajkę albo do kibelka. Wracasz i mówisz, że nie.

A tak na serio, to chyba za bardzo naoglądaliśmy się Starskiego i Hutcha, Szklanej Pułapki i innych produkcji filmowych o twardych glinach umiacych myśleć, rodem z USA. Bliżej naszym policjantom do angielskich fajtlap.
  • Odpowiedz
@WeunianyTrampek No niestety, każdą czynność policji musi zaklepać sędzia, czy tam prokurator. Gdyby to była kamera Kowalskiego, to policjant mógłby podejść i poprosić o nagranie. W przypadku bankomatu wszystko musi być zgodnie z procedurami wnioskami i innymi kretynizmami.
  • Odpowiedz
@pawel_187: też mi się wydaje że inwigilacja telefonów musi być zatwierdzona wyżej i operator na wniosek udostępnia, a nie jest tak że policyjny patrol może sobie od tak takie rzeczy sprawdzać, ale nie wiem
  • Odpowiedz
@pawel_187 @OCIEBATON dokładnie tak jak mówi Paweł. Może się to wydawać dziwne, ale jedyne dane jakie jest w stanie sprawdzić policjant to adres zamieszkania.
Kiedyś miałem sytuacje, że auto na osiedlu stoczyło się na moje. Policjanci nie mogli uzyskać od nikogo kontaktu do właściciela, aż stanęło na tym - że szukali go po fejsbuku. Napisali do niego na fejsie i dopiero zlapali kontakt.

Z jednej strony policjanci celowo nie mają
  • Odpowiedz
Wbijasz numer rejestracyjny w system wyskakuje Ci dana osoba i jej wszystkie dane


Numer telefonu jest rejestrowany więc po danych osoby możesz mieć jej numer telefonu


@OCIEBATON: Myślisz, że każdy operator sieci komórkowej ma gorącą linię dla krawężników gdzie mogą zadzwonić i dostać czyjś numer od ręki? xD
  • Odpowiedz
@WeunianyTrampek Uja a nie procedury.
Policjanci wiecznie zasłaniają się procedurami jak im jest to na rękę. Paaanie rego się nie dooo... Panie to trzeba poczekać. Paaaanie to trzeba na spokojnie.
Policjanci to śmierdzący lenie i tyle. Na dodatek lubią sobie nadużywać władzy, bo mają zapędy sadystyczne.
A potem cyk 25 lat i szybka emerytura.

Policja w tym kraju potrzebuje głębokich przemian. Początkiem lat 2000 zaczęło powoli, powoli się poprawiać, ludzie mieli
  • Odpowiedz