Wpis z mikrobloga

  • 4
@mkorsov nie ma takiego ubezpieczenia w którym nie musisz się martwić, we wszystkich są ograniczenia specjalistów i kruczki prawne - możesz najwyżej płacić kilka pakietów w celu zminimalizowania problemów ale to mało kogo stać i tych co na to stać to mogą sobie pozwolić by zapłacić ten milion bez ubezpieczenia.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina tak tak, dlatego moja product ownerka wyczuwajac zwolnienia w firmie wziela 3tyg urlopu zeby wykorzystac opieke medyczna na full xD j----y bantustan. o urlopach, chorobowych itd nie wspominajac oraz na jakie warunki zycia ich stac w NY zarabiając kilkukrotnosc tego co w Warszawie.

pracujacy ze mna kontraktor, w trakcie covidu jak zachorowal to panicznie prosil firme o ubezpieczenie zdrowotne, bo bal sie rachunku.
  • Odpowiedz
W Polsce takie operacje też nie kosztują 200zł tylko koszty potrafią iść w setki tysięcy. Ciekawi mnie co się dzieje u nas jak ktoś bez ubezpieczenia ulegnie wypadkowi i zostanie poddany kosztownej operacji. Czy też dostaje rachunek od szpitala jak w USA i idzie z torbami czy jest coś ala "nic się nie stało - 'państwo' zapłaci" - tak jak w przypadku bezdomnych ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
  • 0
@NieWiemWiecSieWypowiem jest to jakoś minimalizowane, ja jako obywatel polski bez ubezpieczenia poszedłem z złamaniem otwartym na SOR kilka lat temu i dali mi do zapłacenia rachunek o wartości 300 złotych, nie było napisane co dokładnie ile kosztuje jak tutaj tylko po prostu "procedura medyczna" - robili mi prześwietlenie, zszywanie, gipsowanie i jeszcze krew - coś czuję że za zestaw takich badań w jakimś Medicoverze bym zapłacił ładny pieniądz.
  • Odpowiedz
przeczytaj moja odpowiedz. zawyzaja faktury aby wykazywac straty i w konsekwencji nie placic ani dolara podatku


@KlapekApokalipsy: no tak, wiemy, a ubezpieczalnia płaci im niższe wartości niż na fakturze - to absolutnie nie ma sensu, bo przy dowolnej kontroli skarbowej to nie ma racji bytu. Żaden księgowy by się pod tym nie podpisał.
  • Odpowiedz
operacja czego?


@dziubbasek: masz napisane na dokumencie.
Oni oszacowali koszt embolizy (chyba tak to sie odmienia).To jest metodą leczenia tętniaków mózgu, które wcześniej uważano za nieoperacyjne.
  • Odpowiedz
@Raa_V: to jest bardzo rozległy temat sięgający wiele lat wstecz, a który został zapoczątkowany przez konszachty polityków z firmami medycznymi, które lobbyingiem zaczęły wprowadzać do aktów prawnych ustalone przez siebie odgórnie ceny usług, które później już tylko rosły. domyślałam się, że niejeden senator jest opłacany sowicie za bycie ślepym na ten rak.
  • Odpowiedz
tak tak, dlatego moja product ownerka wyczuwajac zwolnienia w firmie wziela 3tyg urlopu zeby wykorzystac opieke medyczna na full xD


@XpedobearX: Przecież w Polsce jak jesteś bezrobotna to też nie masz ubezpieczenia więc co ty p--------z xD
  • Odpowiedz
Przecież w Polsce jak jesteś bezrobotna to też nie masz ubezpieczenia więc co ty p--------z xD


@KochanekAdmina: Idziesz do UP i dostajesz z miejsca status bezrobotnego, który uprawnia do opieki od razu. Możesz podpiąć się bez problemu też do męża.
  • Odpowiedz
tak samo Brytole i Niemcy jeżdżą do nas robić zęby. A Polacy na Ukrainę, kogo stać było przed 2 etapem wojny.


@MajorKusiol: zalezy co masz do roboty, jak duzo to u nas tez sa wyjazdy do turasa. Znajomy z nz mial do wstawienia implanty i jak sobie porownal cene to zaczal kombinowac zeby go firma na miesiac-dwa do polski wyslala to by sobie o--------l to za drobniaki.
  • Odpowiedz
$822 per month


@Raa_V: Tyle wynosi składka miesięczna? To w stosunku do zarobków nie najgorzej chyba? U nas ZUS + składka zdrowotna to też ze 2-3k średnio. Oczywiście zakładam, że ZUS to są przewalone pieniądze, a nie moje składane na emeryturę.
  • Odpowiedz