Wpis z mikrobloga

Gdybym miał 30 zł, no 30 zł dla siebie to kupiłbym sobie klapki po 10 zł u rusków, kupiłbym sobie czy pary majtek to jest 5 zł teraz no i pół litra bym sobie kupił na sobotę i posiedział przy drynku ładnie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asdfghjkl jam to oglądałam z 10 lat temu to z jednej strony mi szkoda było takiego życia a z drugiej: cieszę się że są ludzie którzy mają takie "proste" potrzeby. ale ten program był pewnie z bardzo odległych czasów?
  • Odpowiedz
  • 13
@taktomojekonto: dużo jak na rok 95. Byli ludzie co zarabiali mniej. Minimalna krajowa wynosiła chyba nieco ponad 300pln wtedy o ile ktoś miał szczęście w ogóle mieć pracę. Generalnie czasy nieciekawe
  • Odpowiedz
@asdfghjkl ojej, no ja sobie mogę tylko wyobrażać w jakich czasach żyli ludzie wtedy: Ty czy moi rodzice, ja pamiętam trochę ten okres, no miałam szczęście że byłam dzieckiem i mnie nie interesowało nic poza lataniem po podwórku xD i jeszcze to nie były czasy jak teraz, że nacisk rówieśników jest jak obecnie-na kupno nowych rzeczy. No i super ze ominęło mnie mieszkanie w dużym miescie czyli kradzieże i mafie (
  • Odpowiedz
@asdfghjkl minimalną to była jak się pracowało na umowę, a na czarno to i mniej pewnie zarabiali

Ale trzeba przypomnieć że po denominacji 100zł stało się 1gr, a przed denominacją kupowało się lizaki serduszka, oranzadki vibovit na sztuki i gumy kulki też na sztuki za 50zł, czyli pół dzisiejszego grosza. To miało jakąś wartość.
  • Odpowiedz