Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od ponad 3 tygodni boli mnie głowa. Z polecenia neurologa wylądowałam na SOR. 2x tomograf, drugi z kontrastem, punkcja lędźwiowa. Zostałam skierowana do poradni neurologicznej.

Leki przeciwbólowe i przeciwmigrenowe praktycznie nic nie dają. Czekam na wyniki rezonansu, bo wcześniej wyszło wszystko niby ok. Niemniej jak czytam wypis ze szpitala, to mam w nim "Cechy zaniku korowego mózgowia"... Neurolog dopiero za tydzień, wyniki rezonansu do 3 tygodni.

Nie ukrywam, że zaniepokoiły mnie te cechy. Co to może znaczyć? Google to średni diagnosta, który mnie straszy najgorszym :/

#neurolog #neurologia #medycyna #zdrowie


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim:
Zachowaj spokój. Zależy jaki wiek pacjenta i czy było wcześniejsze badanie MRI do porównania. Znam przypadek radiologa, ktory z jakiegoś sobie tylko znanego powodu niemal wszystkim pisał "zaniki korowo-podkorowe nieadekwatne do wieku"
Najczęstsze przyczyny luzu w czaszce jakie obserwuję to wyczynowe spożycie alkoholu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jak ktoś ma szerokie przestrzenie płynowe wokół mózgu to niektórzy tak piszą, ale według mnie to powinno być zarezerwowane dla osób starszych. U młodych czasem tak jest, nawet niemowlęta czasem tak mają i o niczym to nie musi świadczyć. Oczywiście jeśli jest podejrzenie jakiejś choroby, która może to powodować to trzeba to diagnozować, ale bez objawów raczej nie ma co się przejmować
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
dynamiczny-kartograf-90: Miałam migreny, coraz częstsze i silniejsze, kończące się 3 dniowym światłowstrętem i wymiotami.
Pierwszy podejrzany to był mózg bo prababcia zmarła na raka mózgu młodo.

Później okazało się, że to były bóle od ósemek które rosły poziomo i spychały wszystkie zęby. To, że je mam wyszło z prześwietlenia bo były pod dziąsłami. Jedna z tych ósemek miała ogromny korzeń, który owinął się w okół nerwu.
Po wyrwaniu jak zdarzały się bóle głowy to rzadko i bardzo łagodne.
  • Odpowiedz