Wpis z mikrobloga

Mirki z #neuropa za miesiąc są wybory jestem ciekawy czy już wybraliście KW na który zagłosujecie? Jesteście euroentuzjastami czy eurosceptykami? Na necie jest też bardzo ciekawy kalkulator polityczny gdzie swoje poglądy polityczne z partiami w Polsce ale także w całej Europie http://euandi.eu/showHome.html . Co wam wyszło? W sumie mirki z #4konserwy również mile widziane ale ze względu na liberalizm gospodarczo-społeczny jestem bardziej ciekawy odpowiedzi tych co nie istnieją ;) #euandi #kalkulatorpolityczny
  • 28
@Zydomasoneria: Jak rozwiązywałem ostatnio, to raczej Korwin wyszedł. I to najprawdopodobniej na jego partię zagłosuję (choć nie na jego osobę, mimo że mam taką możliwość), bo raczej wiele szkody nie narobią mając te 5%, a może przynajmniej nagłośnią kilka afer. Zagłosuję tak mimo tego, że jestem świadom, że ich (praktycznie nieistniejący) program gospodarczy jest nie do zrealizowania, a w sferze światopoglądowej jestem po drugiej stronie barykady.
@Zydomasoneria: Mi tak jak w innym teście wyszedł najwięcej Gowin i Korwin, najmniej SLD i Palikot więc jest dobrze. Ugrupowanie Krula na pewno przyda się dla kontrastu, bo eurosceptycy są potrzebni, a liczę na merytoryczne wytykanie wad i absurdów UE dla odmiany od wiecznego lizania dupska i #!$%@? o funduszach, jako argumencie absolutnym za nie-krytykowaniem Matki Unii.
@Zydomasoneria: w wyborach do PE zagłosuję na PO, bo dobrze wypadają wizerunkowo i umieją wyciągać piniądz, z resztą w interesie naszego kraju jest to, by partia rządząca miała jak największą reprezentację w PE, nic więcej w PE nie ma znaczenia. W wyborach do sejmu oczywiście na PO głosował nie będę.

a liczę na merytoryczne wytykanie wad i absurdów UE


@Kazach_z_Almaty: merytoryczne i JKM? co merytorycznego jest w wypowiedziach typu "wsadzę
@Zydomasoneria: Wyszedł mi Gowin i nie dziwi mnie specjalnie ten wynik, bo pewnie głosowałabym, gdybym wierzyła w jakąkolwiek uczciwość typa i jego współkanapowców, a nie wierzę nawet troszku. Niestety w naszych realiach po pierwsze trzeba patrzeć nie na hasła, a na ludzi, którzy chcą je realizować.
Ciekawe to co piszecie bo mi mniej więcej wyszło tak jak oczekiwałem(poniżej obraz). To znaczy niewielka różnica między TR i PO a dalej KNP. Jedynie niespodzianką było 4 PSL. Miejsca SP i PIS również spodziewane :D. Dodałem także ten kalkulator z tego powodu, że można porównać partie z pozostałych państw w EU. Tutaj okazało się, że polskie partie są daleko http://i.imgur.com/P2Nbf5q.png najbliższa E+ TR dopiero na 13 miejscu a PO nawet nie
źródło: comment_QKG4afzVh0HxWz0rtixtLNbtVixWejMo.jpg
z resztą w interesie naszego kraju jest to, by partia rządząca miała jak największą reprezentację w PE, nic więcej w PE nie ma znaczenia


@wspolrzednebiegunowe: Stracą rządy w przyszłym roku. Chyba, że będzie koalicja PO z lewicą ale na razie bardziej prawdopodobna jest koalicja PIS z PSL. Mi PO podpadła swoim rządami więc chociażby dlatego bym ich nie poparł ale światopoglądowo są mi blisko. Oczywiście mowa o frakcji liberalnej a nie
Bo jesteś połączeniem lewaka z kucem czyli prawdziwym neuropejczykiem :P


@Zydomasoneria: SLD bo pewnie wpisuję się w punkty związane ze związkami homo, aborcją, in vitro, narkotyki, eutanazja, a z KNP być może kwestie związane z imigracją czy podejście do wspólnej waluty... tak czy inaczej żadna z tych partii nie odpowiada mi jeżeli bierzemy pod uwagę całokształt. Tak zawężona możliwość odpowiedzi na poszczególne pytania też mi nie odpowiada. ;s

Na kogo zagłosujesz
A w realnym życiu? ;) Co sądzisz o UE?


@Zydomasoneria: umiarkowany eurosceptyk. nie uważam, aby źródłem wszelkiego zła była UE. ba! uważam, że w pewnych dziedzinach unia funkcjonuje całkiem nieźle. niemniej jednak z obawą patrzę na nadciągająca i przesądzoną (wydaje mi się) federalizację tej struktury.
@Zydomasoneria: ja z racji bycia lewakiem wśród kolibrów i kolibrem wśród lewaków czyli życia w próżni się podepnę, i powiem, że nie wiem. Myślałem nad Gowinem, tym bardziej że w Lubelskim jest sensowna jedynka, acz przeraża mnie obecność chociażby Godsona (czuję jakąś sympatię do niego, ale kreacjonistów nie znoszę z zasady). Od KNP zbyt mocno odstrasza mnie Korwin i ogólna debilność tej partii, aczkolwiek o lubelskim kandydacie, panu Szymonie słyszałem same
A wiesz już na kogo/przypuszczaz? I co sądzisz o UE?


@Zydomasoneria: Jestem po prostu liberałem (gospodarczym i światopoglądowym) z nastawieniem, że gospodarka jest ważniejsza od kwestii światopoglądowych, dlatego zagłosuję na Gowina, choć zupełnie nie zgadzam się z jego poglądami na kwestie obyczajowe. Ktoś zapyta, czemu nie KNP, nie dlatego, że Korwin to oszołom, zresztą i tak niedługo umrze, tylko dlatego, że ludzie ci nadal są na poziomie idei, a nie realnego