Wpis z mikrobloga

Tak czytam sobie na głównej o powodzi i było o pomocy Czech. Tak sobie pomyślałem od razu o tych wszystkich akcjach polskich strażaków w Szwecji, Turcji czy Grecji jak jeździli pomagać gasić pożary, teraz jak u nas jest klęska żywiołowa to jakoś nie słychać żeby inne kraje chciały pomóc, nie mówiąc o tych, którym my pomogliśmy..... Takie typowo historyczne koło, nie ? Polska zrobiła, Polska może odejść, smutne trochę, ale my przynajmniej robiliśmy to co słuszne ......

#powodz #przemyslenia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cor1sto: https://www.tvp.info/82331101/powodz-w-polsce-jak-dziala-mechanizm-solidarnosciowy-czy-polskim-strazakom-pomagaja-sluzby-z-innych-krajow

Niezależnie, 16 września minister ds. obrony cywilnej Szwecji Carl-Oskar Bohlin zaoferował Polsce pomoc w walce z powodzią. Rząd w Sztokholmie może przekazać m.in. zapory, worki z piaskiem oraz pompy.

Podziękował też wszystkim państwom, które zaoferowały pomoc, m.in. Ukrainie. – Podziękowałem, ale myślę, że miejsce ratowników ukraińskich jest w Ukrainie, tam mają, co robić – powiedział Tusk. Dodał, że również np. Brytyjczycy zaoferowali pomoc. – Będzie jakaś potrzeba, ktoś
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ciemnienie No nie wiem czy mała wielu ludzi ewakuowali, tam im tez się nie paliły miasta tylko lasy, więc zagrozenie dla ludzi mniejsze niz u nas i straty na lewno nie takie, @everybodykombinerki No może, ale nie sądzę, że nie wiedzą o tym i po prostu z przyzwoitości mogli by zaproponować
  • Odpowiedz
@cor1sto: pomoc w 97 przyszła po powodzi, bo też będą potrzebne olbrzymie siły. Niemcy przysłali bardzo dużo pomp. Wiele miejsc to będzie stała woda i sama nie spłynie. I zanim sprzęt cięzki dotrze to minie trochę czasu.
  • Odpowiedz