Wpis z mikrobloga

Właśnie w TVPinfo pani prokurator z Jeleniej Góry powiedziała iż jest wszczęte śledztwo w sprawie przekopania wału z ośrodka wypoczynkowego. Były pierwsze oględziny miejsca które potwierdziły "fakt zaistnienia". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#powodz #jeleniagora
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cogito-sum: ktoś złożył doniesienie, więc prokuratura sprawdza. Nie przesądzałbym, że to potwierdza, że to się wydarzyło. Mogą powiedzieć, że się nie potwierdziło.
  • Odpowiedz
@Cogito-sum: To, że stado wykopków coś wykopuje z płomieniem nie znaczy jeszcze, że to się wydarzyło.
Mam znajomego z Jelonki i on twierdzi, że to nie ma sensu, a jeżeli sie faktycznie wydarzyło, to gość spuścił tylko deszczówkę ze swojej działki, bo wały chroniące Cieplice są po drugiej stronie rzeki Kamiennej.
Zresztą, Cieplic wcale nie zalało, zalane było w dole Jeleniej Góry, na rzece Bóbr, wały w Cieplicach się nie
  • Odpowiedz
@wilku88: nie wiesz o czym piszesz.
Tereny na których jest ten ośrodek, to równina o lekkim spadzie w kierunku Cieplic. Nie ma tam rzeki ani wałów. Woda spływa z pobliskich wzniesień od strony Wojcieszyc i gromadzi się przed torami gdzie jest wybudowany cały ten kurnik. Woda nie miał już gdzie odpływać.
Gościu aby spuścić wodę przekopał niskie wały niedaleko Lubańskiej i zalał Zatorze i okolice
link
  • Odpowiedz
@Panczo23: Łooo k---a, dużo się zmieniło od niedzieli, kiedy ostatni raz to śledziłem, zresztą właśnie przez serwis Jelonka. Myślałem, że już się nie pogorszyło od tego czasu, skoro woda zaczęła opadać.
No to cofam co powiedziałem, suchą nogą nie wyszli. Nie jestem z Cieplic, ale mój znajomy jest i dużo tam jeździłem na wakacje do niego i jestem związany emocjonalnie z tym teren.
Nie obrażaj mnie, nie jestem niczyją k---ą.
  • Odpowiedz
@Panczo23: tak, mam swoje sympatie polityczne i staram sie racjonalizowac to co czytam biorac filtr na to, ze czesc tego co widze na socjalach to moze byc histeria.
Postaw sie w mojej pozycji, info o zalaniu grzeja ogolnopolscy pisowcy, do ktorych nie mam za grosz zaufania, a znajomy co tam mieszkal latami mowi mi, ze to kit.
Z tym zalaniem Cieplic to sie ewidentnie wyglupilem, bo przestalem sledzic sytuacje po
  • Odpowiedz
@wilku88: Tabaki to nie ta strona Cieplic :D Zapora którą zaznaczyłeś na czerwono nie ma nic do rzeczy.
Woda spływała od północy do resortu a "milioner" spuścił wodę która u niego nagromadziła się na zachód w kierunku Lubańskiej. Na podlinkowanych zdjęciach widać, jak ładnie pomógł podtopić Zatorze
  • Odpowiedz
@tomplamka: Nie łapię, to zalał Zatorze wodą ze swojej działki, którą spuścił, czy przekopał wał i to woda z Kamiennej tamtędy popłyneła w kierunku Zatorza?
  • Odpowiedz
a jeżeli sie faktycznie wydarzyło, to gość spuścił tylko deszczówkę ze swojej działki, bo wały chroniące Cieplice są po drugiej stronie rzeki Kamiennej.

Zresztą, Cieplic wcale nie zalało, zalane było w dole Jeleniej Góry, na rzece Bóbr, wały w Cieplicach się nie przelały.


@wilku88: i według ciebie to, że nic złego się nie stało stanowi wytłumaczenie dla przekopywania wałów przeciwpowodziowych podczas powodzi?
  • Odpowiedz
@Brzydka_Prawda: czytaj co pisałem później, bo moja wypowiedź się mocno zdezaktualizowała, tzn. napisałem coś głupiego. Wtedy miałem na myśli, że deszczówka z jednej działki to wydawało mi się być za mało, żeby zalać całą dzielnicę.
  • Odpowiedz
@wilku88: nie nazwałbym tego wałem. Bliżej Zatorza są takie niskie nasypy, które trochę chronią osiedle od wody spływającej z pól. Dodatkowo wzdłuż Sobieszowskie są tory, które same w sobie stanowią mini zaporę. Przy większych opadach często gromadzi się tam woda. "Inwestor " wybudował się zaraz obok torów i i de facto stworzył sam sobie nieckę do której spływała woda.
Woda generalnie gromadzi się wzdłuż torów i spływa na zachód do
  • Odpowiedz