Wpis z mikrobloga

#powodz

powie ktoś dla mnie jak konkretniej działa polder Racibórz, konkretniej jak przyjmuje wodę - czy jest jakimś kanałem połączony z Odrą i dopiero jak otworzy się zbiornik, część pływu rzeki wpada w ten kanał i wpada do zbiornika, a następnie jest wypuszczana innym kanałem, kiedy już się uspokoi?

macie jakieś fajne fotki obrazujące to?

powodzenia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powodzenia: Musi być otwarty od południa bo jakoś woda musi wlecieć. Przecież rzeka płynie w dół, na dole są wały a na górze nie ma i tak się ta woda łapie :)
  • Odpowiedz