Wpis z mikrobloga

@JohnnyLu: Ja nie mam, ale zimą bardzo bym chciał mieć, bo brakuje świeżego powietrza a otwarcie okien na chwilkę go jakoś specjalnie dużo nie dostarcza a zimno się robi szybko. Bierz.
  • Odpowiedz
ekuperacja w domu za 35000 zł brutto czy wydać to na inny bajer?


@JohnnyLu: ile? xD

Rekuperator to chyba mnie 4k kosztował (Mitsubishi Lossnay). A za całość (165m^2 domu) z robocizną, bo nie jestem zaradny tak jak @lobo i mi się nie chce, dałem
  • Odpowiedz
@lobo: O ile kolega je ma. Jak się teraz projektuje chałupy, z sufitem podwieszonym na parterze?

Ja mam rury idące po obwodzie na poddaszu za przedścianką, bo się te od klimy musiały zmieścić, a to ocieplane 125tki
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: No ja mam bo mam w projekcie podciągi i nie chciałem aby były widoczne, specjalnie sobie bloczek dołożyłem aby nie było za nisko + dzięki temu mam dwupoziomowy sufit w salonie na podświetleniem ledowym. Mam reku oczywiście w podłodze bo na poziomie planów w głowie domu już je chciałem :)
  • Odpowiedz
@lobo: Spoko, tylko dobrze zrobiona klima jest jak u mnie, a ocieplonej 125-tki nie schowasz w podłodze, bo się nie opłaca dawać takiej masy styropianu albo takiej grubej wylewki na poddaszu ;) Chyba że zejdziesz z rurami na dół i jakoś to ogarniesz i pokombinujesz jak Ty

ps. jak ktoś to czyta i chce tak zrobić to pamiętajcie żeby nie dawać 2cm wylewki nad rurami, bo pęka. Zwykłą pianką wypełnić
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: na piętrze to ja polecam nie robić styropianu tylko dać piano albo styrobeton, szybko równo, duża nośność i właściwości termiczne wystarczające dla piętra (tylko minus przy podłogówce, bo nie wbijesz szpilek, chyba, że zrobi się to szybko po związaniu, ja mam takie maty plastikowe gdzie się wpina rury)
  • Odpowiedz