Wpis z mikrobloga

#codzienneainews SI bez większego wpływu na wybory, tasker na bazie LLM, FSR4 bazuje na AI, klonowanie głosu Vadera

[1]
Naukowcy z Instytutu Alana Turinga przeanalizowali ponad 100 wyborów krajowych przeprowadzonych od 2023 r. i stwierdzili, że "tylko 19 z nich wykazało ingerencję sztucznej inteligencji". Ponadto dowody nie wykazały żadnych "wyraźnych oznak znaczących zmian w wynikach wyborów w porównaniu z oczekiwanymi wynikami kandydatów politycznych na podstawie danych sondażowych".

Autorzy argumentują, że pierwotne przewidywania były nietrafne, ponieważ ignorowały trudności w masowej perswazji, złożoność czynników wpływających na zachowania wyborcze, ograniczenia w dotarciu do docelowej publiczności z treściami generowanymi przez SI, a także niechęć wyborców do nadmiernie spersonalizowanych wiadomości.

[2]
Platformy do łączenia aplikacji, które normalnie nie komunikują się ze sobą, istnieją już od jakiegoś czasu (patrz: Zapier), ale wciąż są dość skomplikowane dla nietechnicznych użytkowników.

I tu wjeżdża DryMerge cały na biało. Narzędzie stworzone przez Brashearsa i Frazera, ma na celu uproszczenie integracji aplikacji, pozwalając użytkownikom opisywać automatyzacje w naturalnym języku.

Techcrunch przetestował je i uznał projekt za obiecujący. Niemniej napotkał pewne błędy i ograniczenia w zrozumieniu złożonych żądań przez chatbota. Do tego działa jako integration-platform-as-a-service (iPaaS) - następna subskrypcja. Na szczęście na chwilę obecną, oprócz wysokiej opłaty miesięcznej (25 USD), dostępny jest bezpłatny pakiet, który obejmuje do 500 tasków miesięcznie.

[3]
AMD ujawniło, że już od roku pracuje nad FSR4, które będzie wykorzystywać generowanie i interpolację klatek oparte na AI, w przeciwieństwie do analitycznego podejścia w FSR2 i FSR3. Głównym celem jest poprawa żywotności baterii w przenośnych urządzeniach do gier, takich jak ASUS ROG Ally czy Lenovo Legion Go, choć pecetowcom też coś skapnie.

[4]
Zmarły niedawno James Earl Jones (Lord Vader) przepisał zawczasu prawa do swojego głosu na rzecz Lucasfilm. Klonowaniem głosu Jonesa zajmuje się narzędzie AI - Respeecher autorstwa ukraińskiego start-upu technologicznego o tej samej nazwie.

Swoją drogą, z tego samego narzędzia skorzystał CD Projekt. W 2020 roku Miłogost Reczek użyczył głosu postaci Viktora Vectora na potrzeby gry Cyberpunk 2077. 26 września 2023 roku, już po śmierci aktora, miała miejsce premiera dodatku do gry zatytułowanego Widmo wolności. Twórcy gry nie chcąc zmieniać aktora głosowego przypisanego do postaci, za zgodą rodziny Reczka odtworzyli jego głos przy pomocy Respeechera.

#ainews #sztucznainteligencja

I za sugestią @Sl_w_k_1: #gruparatowaniapoziomu
PeterWeiss - #codzienneainews SI bez większego wpływu na wybory, tasker na bazie LLM,...

źródło: tu sobie siade i bede siedzial GWla976XoAA67wi

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach