Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dokąd najlepiej przejść z działu AR?

Zrobiłam licencjat z lingwistyki stosowanej (angielski + francuski) i zaoczną magisterkę z finansów i rachunkowości, dodatkowo dwa pierwsze stopnie certyfikacji w SKwP. Od dwóch lat pracuję jako AR Accountant z francuskim. Nie jest to działka, w której chciałabym spędzić najbliższych kilka dekad i zastanawiam się, w którym kierunku pójść, by mieć spokojną i w miarę dobrze płatną robotę.

Myślałam o przejściu do GL, bo nieźle płacą i można się sporo nauczyć i od jakiegoś czasu wysyłam tam aplikacje, ale zawsze kończy się rejectem. Dodam, że aplikuję na stanowiska juniorskie, gdzie nie wymagają kilku lat stażu w GL, tylko wykształcenia w kierunku finansowym i ewentualnie pierwszych doświadczeń w korpo finansach.

Mam wrażenie, że tym pójściem do AR strzeliłam sobie w kolano już na samym starcie. To moja pierwsza poważna praca po licencjacie, wcześniej pracowałam jedynie dorywczo na kasie oraz na trzecim roku parę miesięcy w obsłudze klienta z francuskim. Czuję, że byłabym brana pod uwagę, gdybym pierwsze szlify zdobyła w jakimś biurze rachunkowym.

Myślałam też ogólnie nad zmianą działki z finansów, ale ciężko mi wymyślić, gdzie mogłabym spróbować szczęścia. Obsługa klienta odpada – nie chcę już nigdy więcej użerać się z roszczeniowymi Francuzami. Logistyka ma opinię branży, gdzie trzeba być cały czas pod telefonem, co raczej mi się nie uśmiecha. Zastanawiałam się nad przejściem do skarbówki, gdzie pewnie miałabym szanse ze względu na magisterkę z finansów.

Od razu zaznaczę, że nauka programowania odpada.

Do jakich jeszcze miejsc warto startować?

#korpo #korposwiat #pracbaza #praca #zarobki


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach