Wpis z mikrobloga

Mam problem z kitku, dziś byliśmy u weta bo znów chyba dostał zapalenia pęcherza (ma idiopatyczne, stwierdzone), dostał loxicom i nospe w syropie - pęcherz ledwo czerwony, nawet w połowie nie pełny - kot od małego rzadko sika (ale jak sika to dużo) za zwyczaj raz dziennie i to w nocy, nie jestem na 100% pewien a po kuwecie raczej wychodzi że w nocy sikał - lekarka stwierdziła że jak kot nie odda moczu do kilku godzin to cewnik no i tu zaprotestowałem bo to duża ingerencja, a w gorszych stanach żaden wet go nie chciał cewnikować (dziś niedziela, więc dużego wyboru nie miałem, wybrałem to co największą średnią miało) - kot po podaniu leku jest w lepszym stanie. Pojadł, co prawda coś spać nie chce ale myślę że stres tu działa, oczywiście będę kontrolował czy pójdzie do kuwety ale nie wydaje się wam że cewnik ot tak to nie za dużo? #koty #weterynaria
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nairoht: wskazaniem do cewnikowania jest niedrożność czynnościowa lub funkcjonalna czyli niemożność oddania moczu.
Jeśli w-------a to nie jest z nim tak źle. Jesli pecherz nie jest wypełniony to się go nie cewnikuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@deptacz_gnoju: je i pije, a żreć to nawet bardziej niż zwykle mu się chce bo siedzi pod micha i ciągle mu mało ale mu nie dam więcej, czekam czy pójdzie lać nawet kuwetę mu zmieniłem na świeża aby być pewnym
  • Odpowiedz