Wpis z mikrobloga

Łącznie przez całe życie przyjmowałem 26 leków psychiatrycznych. Kto mnie przebije?

Leki przeciwdepresyjne:

MAOI: moklobemid 600 mg, fenelzyna 60 mg

SSRI: paroksetyna 40 mg, sertralina 100 mg, citalopram 10 mg

SNRI: wenlafaksyna 112,5 mg

TLPD (tylko pod względem struktury chemicznej): tianeptyna 37,5 mg, opipramol 300 mg

NaSSA: mianseryna 10 mg

NMDA: ketamina: 4x 0,50-0,75 mg/kg

Leki przeciwpsychotyczne: kwetiapina 25-50 mg, sulpiryd 50-100 mg, amisulpryd 25-400 mg, perazyna 100 mg, arypiprazol 2,5 mg

Leki przeciwpadaczkowe / stablizatory nastroju: kwas walproinowy 300 mg, pregabalina 600 mg, gabapentyna 1200 mg, lamotrygina 25 mg

Leki przeciwlękowe:

Benzodiazepiny: lorazepam, alprazolam, bromazepam

Leki przeciwhistaminowe: hydroksyzyna 12,5-150 mg

Beta-blokery: propranolol 10-40 mg

Pozostałe: buspiron 5 mg

Pozostałe: baklofen 60 mg


#przegryw #fobiaspoleczna #nerwica #depresja #schizofrenia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Nie jesteś już impotentem?


@First999: w sensie libido wciąż właściwie nie mam (ale to mi nie przeszkadza), ale nie nazwałbym się impotentem. Raczej coś w rodzaju aseksualizmu wywołanego przez podwyższoną prolaktynę, która jest spowodowana przez amisulpryd.
  • Odpowiedz
  • 1
nie brales duloksetyny a ona silniej podnosi noradrenaline niz wenla w moim odczuciu, dziwne


@kucc_: no bo nie chcę jej brać. Wszystkie antydepresanty strasznie mnie pobudzają, powodują straszne pobudzenie psychoruchowe (akatyzja / agitacja ?). Ciągle muszę trząść nogami itp. Wydaje mi się, że na duloksetynie byłoby jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
  • 1
kiedy zacząłeś farmakoterapię i jakie leki najlepiej działają?


@tamagotchi: zacząłem w 2011 r. (miałem 19 lat). Najlepiej działają oczywiście benzosy, ale nie chcą ich przepisywać lekarze i wiadomo, że jeśli będzie się je brało codziennie to tolerancja wzrośnie i przestaną działać. Poza tym, cuda potrafiły zdziałać niskie dawki sulpirydu (50 mg) oraz amisulprydu (25-150 mg). Jednak ich działanie szybko się wypala i potem działają znacznie słabiej.
  • Odpowiedz
  • 0
wątroba opuściła czat, teraz spróbuj ziół i nalewek


@supermano: próbowałem ziółek: melisa, waleriana itp. Dla mnie to było placebo. Gdy brałem leki, to przynajmniej coś czułem, że działa na emocje.
  • Odpowiedz