Wpis z mikrobloga

tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

SIERPIEŃ 2024

1. Koalicja Obywatelska - 32,8% - 167 mandatów (⬆ 0,7%)
2. Prawo i Sprawiedliwość - 30% - 172 mandaty (⬆ 0,9%)
3. Konfederacja - 12,3% - 54 mandaty (⬇ 0,1%)
4. Trzecia Droga - 9,9% - 41 mandatów (b.z)
5. Lewica - 8,5% - 26 mandatów (⬇ 0,4%)

rales - tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

SIERPIEŃ 2024

1. Koalicja Obywa...

źródło: Screenshot(200)

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Koziom dodaj do tego 12 % dla Konfy, jesteśmy podobni do Słowacji tylko tam zamiast PiSu SMER, a zamiast Konfy Republika i te kotlebowe faszystowskie popłuczyny walące konia do Słowacji czasów ks. Tiso.
  • Odpowiedz
PiS nadal z 30% poparciem udowadnia, że ten naród nie zasługuje na nic lepszego.


@Koziom: Podziękuj obecnej koalicji, która ostatnio kompromituje się na każdym kroku. Programu nie zrealizowali, TVP nie zlikwidowali, podatków nie obniżyli, a jeszcze teraz Kredyt 0% i osoby uczniowskie...

To tylko utwierdza wyborców w PiSu w ich przekonaniach.
  • Odpowiedz
@Koziom k---a księdza trzymają 6 miesięcy i zero konkretów. PO znów się kompromituje jak 10-12 lat temu. Tak jak była Kopacz... Kompletny brak kierunku i konkretnych działań. Komunikacja zerowa. Komisje to były tylko po to żeby zrobić sobie darmowa kampanię przed wyborami do EU. Zamiast tego wprowadzaja jakieś ustawy typu antyhejterskiej w której to mniejszości mają więcej praw niż reszta społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@prostychuop nie zrozumiałeś mnie do końca. Wiem że jeszcze nie, ale chyba idzie w tym kierunku. W sumie to po co Tuskowi lewica jak u nich lewe skrzydło jest po prostu lepsze, w końcu to stare SLD.
  • Odpowiedz
  • 1
PiS + PSL + Konfederacja to prawie pewny rząd, nikt inny nie będzie zainteresowany.

I to się raczej stanie ponieważ obecnie jest najbardziej leniwy rząd od 1989 roku, straszne g---o polityczne przez konserwatystów którzy blokują jakiekolwiek zmiany których chcieli ludzie którzy dla obecnej koalicji poszli zagłosować w wyborach i ja się im nie dziwię ponieważ jestem jednym z nich, jeśli do prezydenckich nie będzie związków partnerskich oraz aborcji to albo nie pójdę
  • Odpowiedz
Przy takim wyniku, przy uwzględnieniu aktualnego podziału mandatów w okręgach, zapewne KO miało by ok. 10-15 więcej, a PiS 10-15 mniej.


@rales: Nie, psefologowie (głównie Palade) to debunkowali już wielokrotnie. Np. w okręgu Wrocław dodatkowy mandat wziąłby właśnie PiS. Ogólnie zmiany dla partii łącznie byłyby dosłownie na poziomie 1-2 mandatów w jedną lub drugą. "pierwszy mandat niebiorący" to ogólnie dość skomplikowane zagadnienie ;)
  • Odpowiedz