Wpis z mikrobloga

Pytanie o brokerów leasingowych/pośredników.

Cześć, przymierzam się do leasingu nowego auta, zebrałem oferty od różnych dealerów w Polsce oraz z grupy na fb "Leasing, cesje leasingów, wynajem długoterminowy." powiązanej z firmą samochodowy.pl (FLEET AGENCY). Zdziwiło mnie, że żaden salon Nissana nie był w stanie nawet zbliżyć się do rabatu jaki uzyskałem od fleet agency, (mowa o różnicy ~20k brutto).
Wie ktoś może czy to jakiś scam czy serio mają tak korzystne warunki? Nic nie mogłem znaleźć o nich, ale ruch na grupię mają duży. Może ktoś już od nich coś brał i ma jakieś przemyślenia co do późniejszej gwarancji/pochodzenia auta.

#leasing #samochody #auta #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pankracy98: To broker leasingowo-finansowy. Podeślij do mnie speckę oraz ofertę finansowania. Jestem ciekaw co proponują. Zwłaszcza w kwestii finansowania. Speckę mogę puścić do brokera. Zapewne jakaś umowa flota stąd taki rabat.
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki za odpowiedzi!

@OptiFinance: za moment podeślę na priv

@kuncfot: Właśnie mam ofertę od nich z leasingiem 108% która i tak finalnie jest lepsza o prawie 20k od promocyjnego leasingu nissana 103% przez uzyskany rabat od nich. Kwota końca wychodzi 172k brutto od brokera, vs 190k. W obu przypadkach GAP już w cenie. Do tego auto od brokera jest cennikowo droższe o 8k bo to AWD.
  • Odpowiedz
@pankracy98: a piszą z jakiej dystrybucji samochód? Może ściągany i może być problem z gwarancją.

Tak zgaduję, bo jak coś wygląda za pięknie, tzn. ze takie nie jest ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot: Właśnie dlatego jestem nieufny :D Ale też nie chce przepłacać. Pytałem o dystrybucje - "raczej polska", sprawdzi mi na ten konkretny samochód. Wezmę też VIN i postaram się dowiedzieć na własną rękę - więc słuszna uwaga, dzięki! Pytałem też o gwarancje, normalnie realizowana przez dealera z możliwością przeniesienia do najbliższego do miejsca zamieszkania - ale wiadomo do zweryfikowania.
  • Odpowiedz
@pankracy98: Oni pracują w głównych podmiotach leasingujących w Polsce i podpinają twoje zamówienie do swoich flot. Dla ciebie i dla nich to plusy, o Ty masz taniej a oni robią duże zamówienia w skali roku.

Nie znajdziesz lepszych ofert niż na tej grupie. Tzn każdy inny broker może pierwszy zwęszyć pojedyncze lepsze oferty ale ogólnie dobrzy brokerzy mają najlepsze oferty
  • Odpowiedz
@pankracy98: Ciekawostka o FLEET AGENCY. Jak szukałem finansowania na auto to zwróciłem się min. do nich i oczywiście delikatnie przebili najlepszą ofertę jaką wtedy miałem. Ale potem dostałem odczuwalnie lepszą z innego źródła (jakieś 2% mniej) i po kontakcie z FLEET znowu ją przebili. I to później powtórzyło się jeszcze raz, więc wychodzi na to, że mają spore marże na finansowaniach z których mogą spokojnie schodzić, tylko trzeba im przedstawić
  • Odpowiedz
  • 0
dzięki za odpowiedzi! Zdecydowałem się na nich, za ~miesiąc auto do odbioru. Jak nie przeczytacie o kręceniu małysza ode mnie to znaczy że pewnie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz