Wpis z mikrobloga

@spamer: bedziesz mial opoznienie tego co widzisz na ekranie, do inspekcji moze ale do lutowania to juz nie i o ile nie jestes slepy to takiego moda bez zadnych mikroskopow wlutujesz
  • Odpowiedz
@spamer: to jest fajne do zabawy, do obejrzenia, co trzeba zrobić albo co się spie..iło. Ale pracować pod tym imo się nie da, tylko optyczny mikroskop.
Swoją drogą, jeśli dopiero zaczynasz, to nie wiem, czy jest sens porywać się na mikroskopy już na tym etapie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: @JestemKaspi generalnie szukam czegoś co mi powiększy obraz po prostu, bo powiększenia na pewno potrzebuję. ale tak sobie myślę że jeśli mam wydać w jakimś markecie 50 zł na lupę co mi powiększy obraz 3 razy to myślałem czy trochę nie dołożyć i mieć coś co mi posłuży już dłużej
  • Odpowiedz
@spamer: kup dobrą pidświetlaną lupę na wysięgniku, na początek nic więcej nie potrzebujesz, a i na później przyda się niezależnie od mikroskopu i o wiele bardziej od niego.
  • Odpowiedz
@spamer: Jak tanio i amatorsko - to polecam te (uwaga - NIE kupuj innej formy, czarnych z osobnymi okularami, są nieużywalne !)
Jeżeli bierzesz a są opcje "różnych szkiełek" - to koniecznie wszystkie.
Używam do lutowania i innych drobnych robót. Wideo moje.

P.S. Lupę na wysięgniku też mam, ale zdecydowanie wolę te okularki.
bialy100k - @spamer: Jak tanio i amatorsko - to polecam te (uwaga - NIE kupuj innej f...
  • Odpowiedz
@FilipWWL: nawet nie chodzi o rozdzielczość tylko kilka ms opóźnienia na ekranie przy lutowaniu małych elementów jeśli do tego nie masz wprawy będzie bardziej przeszkadzać niż pomagać
  • Odpowiedz
P.S. Lupę na wysięgniku też mam, ale zdecydowanie wolę te okularki.


@bialy100k: a to ja na odwrót. Okularki mam ale wyciągam je tylko czasem, nie pasuje mi w nich trochę króciutka głębia ostrości i zbyt mała ogniskowa wymuszająca pozycję pracy z nosem w płytce (przesadzam, ale tylko trochę). A lupa zawsze jest przy biurku i stanowi zwyczajowy pierwszy wybór, nawet do pierdółek.
  • Odpowiedz
@bialy100k: no nie, ja jeszcze dekadę niżej się trzymam, ale starczowzroczność silną u mnie już jest, opisów na ulotkach od leków bez okularów nie rozczytam :D
Z lupą mi się o tyle fajnie pracuje, że mogę to robić, trzymając równolegle na nosie okulary, zaś do tych nagłownych (mam takie same, jak twoje) muszę je zdejmować i jest to dla mnie megaupierdliwe. A osobną sprawą jest wspomniana krótka ogniskowa, dla mnie
  • Odpowiedz
lupa stomatologiczna


@Jarek_P: Wygląda bardzo fajnie :) Gdyby nie to, że ja niemal się w elektronice teraz nie grzebię to bym od razu kupował. Myślałem (na później) o mikroskopie binokularowym bo czeka mnie nauka i robienie sensorów do HA (takich, jak chce - nie "termometru"). Ale to na dużo później.
  • Odpowiedz