Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja

Mieszkam w bloku bez balkonu i zastanawiam się na co się zdecydować. Zwykłe splity byłyby najlepsze, ale to najwyższe piętro w bloku, więc byłyby to dodatkowe koszta za zabawę z podnośnikiem + spółdzielnia wymaga zgody od sąsiadów, a z tym najprawdopodobniej będzie problem, więc ta opcja raczej odpada.

Drugim pomysłem jest montaż tej klimy monoblokowej w ścianie. Z tego co widziałem, to jeśli specyfikacja jest prawdą, nie powinno być problemu ze schłodzeniem pokoju do 15m2, a głośność będzie porówynwalna do wentylatora.

Znalazłem też sklep z klimatyzacją okienną , ale nie do końca rozumiem jak to działa i z czym to się je.

Jest tu ktoś, kto był w podobnej sytuacji? Jeśli tak, to co polecacie? Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady, bo mózg mi się już gotuje od tych upałów.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znalazłem też sklep z klimatyzacją okienną , ale nie do końca rozumiem jak to działa i z czym to się je.


@Sayiv: To g---o, nazywanie tego klimatyzatorem jest nadużyciem.

A myślałeś nad zwykłym klimatyzatorem, tyle że z dwiema rurami? Jeżeli masz dwie rury (zasys i wyrzut) to klimatyzator nie robi podciśnienia w mieszkaniu i jest przez to efektywniejszy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szinako: w sumie to nie, bo miałem kiedys przez chwilę taki przenośny z jedną rura i praktycznie nic nie dawał. Dodatkowo był strasznie niewygodny przez fakt, że trzeba było prowadzić rurę do okna, a mówimy domyślnie o dosyć małym pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
@Sayiv:

Do klimatyzatora okiennego chyba musiałbyś mieć specjalny kształt okna, w stanach mają dlatego właśnie okna odsuwane do góry żeby można było łatwo klimę założyć w to miejsce, musiałbyś zmienić skrzydło okna albo przerobić specjalnie pod taką klimę, okna robią na wymiar to pewnie nie było by problemu zaprojektować takie coś.
  • Odpowiedz
bo miałem kiedys przez chwilę taki przenośny z jedną rura i praktycznie nic nie dawał. Dodatkowo był strasznie niewygodny przez fakt, że trzeba było prowadzić rurę do okna, a mówimy domyślnie o dosyć małym pomieszczeniu.


@Sayiv: Bo jak ma jedną rurę to gorące powietrze wyrzuca na zewnątrz, ale do urządzenia zasysa z pomieszczenia, czyli robi podciśnienie. Przez to gorące powietrze wchodzi każdym zakamarkiem do mieszkania. Więc ochładzasz powietrze w pokoju
  • Odpowiedz
@Sayiv:

1) Nie wiem czy Ci się uda zamontować monoblocka, on potrzebuje 2sporych otworów ok 11cm strednicy i montuje się je tylko na scianach skranych... Np. Okiennej. Opinie średnie ceny zawyżone.

2) klimy okienne... nie znam
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: jak to wygląda z tymi splitami na parapecie? Bo w sumie widziałem kilka obrazków z neta i tyle. Skoro to takie proste, to dlaczego ten sposób nie jest popularniejszy? Jakie są haczyki?

Pytałem kiedyś jednej osoby, która siedziała w montażu klim o usłyszałem, że bez podnośnika raczej nie da rady, bo nikt nie będzie ryzykował zabawy na wyższym piętrze, więc uznałem to za mus.
  • Odpowiedz
Np. Coś w tym stylu jak na foto stelaz na kotwy chemiczne lub kołki ramowe a do niego klima. Montuje się tak zazwyczaj gdy jest konserwator zabytków i nie pozawala do elewacji, albo klient boi się narazić wspólnocie.
Wada; zabiera trochę widoku i światła.. ale ponoć nie aż tyle jak się wydaje i raczej wszyscy się cieszą że maja klime.

Montaż pod oknem, też jest wykonalny, nie jest przyjemny ale da się
cassuss - Np. Coś w tym stylu jak na foto stelaz na kotwy chemiczne lub kołki ramowe ...

źródło: 20240803_115325

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: a przy takim montażu jest możliwa ogarnięcie splita na dwa pokoje? Czy tylko mniejsze jednostki na jedno pomieszczenie? I co z rozwiązaniami, które nie mają odprowadzania skroplin(bo wiem że takie modele też są). Da radę?
  • Odpowiedz