Wpis z mikrobloga

czy w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku może brać udział publiczność?

Czy jako dziecko strony postępowania w takich sprawach mogę brać w niej udział?

#prawo
#prawocywilne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zielon: Rozprawy i posiedzenia w sądach są co do zasady jawne i każdy, nawet ktoś nie mający nic wspólnego ze sprawą może się tam znaleźć. Warunek to zachowanie odpowiedniej powagi w tego typu miejscach, dlatego małych dzieci, nietrzeźwych czy innych osób nie umiejących się zachować raczej się nie wpuszcza
Najlepiej będzie jeżeli wprost zadzwonisz do sądu rejonowego i się spytasz czy możesz uczestniczyć
  • Odpowiedz