Wpis z mikrobloga

Za nieprzestrzeganie przepisów RODO grozi kara do 20 mln euro.


@robert5502: co najwyżej będzie upomnienie, przecież na tę chwilę żadnych danych nie upublicznili, w prawie administracyjnym nie karze się za groźby :P

PS. W RODO kary są do 4% globalnego obrotu, dlatego BigTechy dostają kary powyżej 200mln euro.
  • Odpowiedz
@robert5502: No fajnie. Fajnie. Tyle było hałasu, że ich silniczki zbankrutują przelewami za 10 groszy (bo hoho odsyłanie to już 1 zł). Tymczasem wyszło, że nic nie muszą zwracać - kasa trafi do skarbu państwa. Koniec. (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@maximilianan: No to oddadzą zbiorczym przelewem każdy taki grosz? W czym problem? W zamierzeniach mieli zwracać do nadawców i opłacać koszt zwrotnego przelewu - 1 zł. Mieli zbankrutować a wyszło raczej, że "śmieszki" się skompromitowały.
  • Odpowiedz
@Okcydent z tego co czytałem ostatnio to podobno takich przelewów się nie zwraca tylko mają iść na konto budżetu państwa( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ja myślę ,że fajnie jakby np poszły na dopłaty do deweloperów( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
  • 1
przecież na tę chwilę żadnych danych nie upublicznili,


@LebronAntetokounmpo: I nie mieli upubliczniać. Naczelny becwał prawicy groził wykorzystaniem danych w innym celu. Należy sprawdzic, bredził czy dane zbierali i w jakim celu.
  • Odpowiedz
@robert5502:

w prawie administracyjnym nie karze się za groźby


@LebronAntetokounmpo: dokładnie. Spokojnie będą mogli te dane zgodnie z RODO przez 5 lat trzymać do sprawozdań finansowych. Nikt nie zorientuje jak ktoś będzie przeszukiwał te bazę w innych celach.
  • Odpowiedz
@robert5502 najbardziej mnie bedzie bawic jak PiS wroci do wladzy dzieki PO, bo jak na razie patrze aktualnie rzadzacy nie maja za duzo sukcesow. A wtedy wajcha sie odwroci i skoro granica zostala przekroczona kolejny raz to sie przestana szczypac
  • Odpowiedz
  • 0
dokładnie. Spokojnie będą mogli te dane zgodnie z RODO przez 5 lat trzymać


@rodszyld: Zdaje się już samo sugerowanie żeby w przelewie wpisywano PESEL jest wyłudzeniem danych
  • Odpowiedz