Wpis z mikrobloga

ej, #mikrokoksy jak to jest w końcu z wpływem częstego spożywania jajek na płodność u facetów? obalił / potwierdził to ktoś w końcu? bo wpieprzam właśnie piąte i mnie #nocnerozkminy wzięły.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@burarura: Wiarygodne badania na ten temat to będą dostępne za jakieś 10-20 lat minimum. A co, martwisz, że jajka kur hodowanych na karmie zawierającej jakieś żeńskie hormony ci zabiją chłopaków w jądrach? Na razie nie ma nawet dobrych badań potwierdzających, że ww. mogłoby być przyczyną obniżenia testosteronu, a co dopiero niepłodności. Także smacznego.
  • Odpowiedz
@vexeen: kiedyś pamiętam, że było glośno o niepłodności przez spożywanie dużych ilości jaj (mój znajomy do teraz więcej niż jedno tygodniowo nie zje). ale skoro tak mówisz, to jestem spokojny, a jutro jajeczna runda druga :D

dzięki, wzajemnie :)
  • Odpowiedz
@burarura: Większość "babcinych" mitów na temat jaj (że podnoszą poziom złego cholesterolu na przykład również) została obalona. Generalnie jajka to świetne źródło wielu składników odżywczych, a przede wszystkim dobrych aminokwasów, witaminy B12, żelaza. Co więcej - nie mają one nic wspólnego z podnoszeniem poziomu cholesterolu.
  • Odpowiedz
@burarura: Jajko to jedne z najlepszych rzeczy do jedzenia dla człowieka. Masz tam pełen zestaw do powstania nowego życia w tym mnóstwo enzymów i wspaniale przyswajalne białko.
  • Odpowiedz