Wpis z mikrobloga

@przeciwko78

W memie wykopki zapomniały też dodać, że w tamtym okresie wujek Staszek najpierw od 3 do 5 lat z---------ł w Rajchu, 12h od poniedziałku do soboty (no w sobotę 6h), aby uzbierać pieniądze na działeczkę, bo w Polsce bezrobocie i minimalna po denominacji na poziomie 260 brutto(95 r.).

Następnie jak już po pracy w Rajchu uzbierał na działeczkę i materiały to stawiał ten dom po godzinach razem z całą rodziną (Szwagier, brat, ojciec emeryt), "fachowcy" składali tylko kluczowe rzeczy. Zresztą i tak żeby w ogóle wyszło to u murarza za pomocników robili sami zainteresowani budowa tegoż domu.
  • Odpowiedz
@pawello321: pokolenie Z w-------e że trzeba ciężko pracować. Pomimo braku dzieci, długów nie mogą się ogarnąć jak ich rodzice, którzy dali radę w czasach wielkiej biedy gdzie psy dupą szczekały i bezrobociem na poziomie 16%.
  • Odpowiedz
@ricardo: @DonTom nie reszta to nie byla dotacja od panstwa - reszte sie spłacalo obok czynszu - wykup mieszkan po upadku komuny dotyczyl splaconych blokow. Pomogla w tym bardzo inflacja z ktora sobie panstwo kompletnie nie radzilo bo w socjalizmie mialo jej nie byc zobaczcie jak zmieniala sie srednia pensja przez lata 80 i nie bylo to przez gigantyczny wzrost sily nabywczej.
  • Odpowiedz
@klefonafide budowa domu nigdy nie była tania, była tańsza niż terwz z trzech powodów - nie było norm odnośnie efektywności energetycznej nie było w tych domach nic poza dwoma gniazdkami w pokoju i punktami wodno-kanalizacyjnymi, teraz masz rekuperacje, rolety i inne bzdety i trzy - ludzie budowali się w dużej mierze sami, fachowcy teraz sonie liczą absurdalne sumy
  • Odpowiedz
nic poza dwoma gniazdkami w pokoju i punktami wodno-kanalizacyjnymi, teraz masz rekuperacje, rolety i inne bzdety


@Shatter: Czyli dzisiaj nowe mieszkania moją tyle samo instalacji co domy budowane w latach 90.
  • Odpowiedz
@Deray przestań bajdurzyć. Sprawdź na to, ile w danym domu masz punktów elektrycznych, jakie przewody w ogóle masz w ścianach i ile kosztuje miedź, ile kosztują włączniki, instalacja antenowa, instalacja sieciowa, światłowody, klimatyzatory, a nawet materiały budowlane - z czego kiedyś budowano domy? Ludzie sami robili sobie materiał xd
  • Odpowiedz
znam paru takich Staśków co postawili dom 200m² w latach 90 i dalej one stoją niewykończone, z zewnątrz wyje goły pustak a w środku na poddaszu beton na podłodze i gołe ściany. Nawet sytuacje, że ten dom nigdy nie był odebrany a media pociągnięte z domu rodziców obok i wszyscy oficjalnie tam zameldowani. W tym czasie dzieci już wyrosły i wyjechały do miasta, a dom stał się strupem którego nikt nie chce,
  • Odpowiedz
@ricardo: Kłamiesz chłopie. Spółdzielnie nie dostawały żadnych dotacji tylko spłacały kredyty. Mój ojciec czekał ponad 10 lat w spółdzielni na mieszkanie i w tym czasie cały czas wpłącał kasę. Później jak już mieszkał w czynszu był kredyt.
Inaczej było kiedy byłeś UBekiem, albo górnikiem, ale to tylko w twojej rodzinie.
  • Odpowiedz
  • 1
@pawello321 sam ocenzurowałeś słowo j----e czy wykopowa cenzura działa mimo, że mam w ustawieniach zaznaczone żeby mi pokazywało wulgaryzmy? xD
  • Odpowiedz