Wpis z mikrobloga

@bandera: casto i lerła podobnie. Zresztą nawzajem się pilnują z cenami. Obi trochę droższy. Jeszcze jak masz bricomana w pobliżu to też ok. Brico marche i jula to dziadostwo a mrówki nie znam, nie byłem.
  • Odpowiedz
@bandera ale żaden market nie jest tani, zobacz taką prostą rzecz - ile kosztują śrubki w castoramie, lm, a ile na przykład na allegro. I to jest przebitka 10x, a nie 10%. A jak chcesz przepłacać to wybierz sobie ten który ci się podoba i tam jeździj, jeden kij.

Żeby było tanio i dobrze, kupuje się online lub właśnie w hurtowniach specjalizujących się w tym, nie u Zenka, ale na składach
  • Odpowiedz
Nie interesuje mnie hurtownia u wujka zenka


@bandera: no i błąd. Bo io ile ceny samych materiałów w marketach ciężko przebić, tak wszelkie akcesoria w marketach są cenione po stawkach złodziejskich, w hurtowni za rogiem mogą być taniej (zwłaszcza, jeśli planujesz duże zakupy i umiejętnie zagadasz o zniżkę), a w internetowej z pewnością będą taniej. I to dużo.
  • Odpowiedz
@bandera do tego specjalistyczne sklepy/hurtownie jak Juan, składy drewna, hurtownie materiałów budowlanych to często nie są małe firmy, ale po prostu mocno wyspecjalizowane w pewnej węższej dziedzinie i płyta w takim juanie mdf, osb jest dużo tańsza niż w tych marketach.
  • Odpowiedz
@bandera: co do marketów to pewnych rzeczy faktycznie nie opłaca się kupować. Wszelkie złączki hydrauliczne, przewody elektryczne i drewno to tam jest 100% przebitki
  • Odpowiedz
@bandera: ja odkryłem że Mrówka jest dużo tansza od Casto/Lero/Obi ale nie na wszystkim. Np. na listewkach drewnianych to jest różnica nawet 100%
  • Odpowiedz
@bandera jak chcesz tanio to tak naprawdę musisz latać po Castoramie/Leroyu/Bricomanie itp. tam, gdzie akurat jest promka. A rzeczy typu hydraulika/śruby/wkręty/elektryka zarówno w marketach jak i hurtowniach potrafią być 10x droższe niż na necie, hurtownie budowlane niekoniecznie mają materiały tańsze niż markety, szczególnie przy tak małych ilościach, a na pewno stracisz tam kupę czasu.
  • Odpowiedz