Wpis z mikrobloga

Te wszystkie, nawet zabawne XD ogłoszenia typu "mam jeszcze 14 mieszkań w tej inwestycji" to jest serio wierzchołek góry lodowej. Ludzie totalnie nie zdają sobie sprawy ile tego jest w dużych miastach i szczególnie w tzw. prestiżowych lokalizacjach. Jak rozpoczną się spadki to tutaj masa fliperstwa zostanie dosłownie z rękami w gaciach i betonowym złotem, którego nie będzie dało się sprzedać, a wynająć będzie można najwyżej za grosze i nie wszystkie.

#nieruchomosci
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zamrażać 500k w mieszkaniu i zarabiać 3k, jeżeli w jakimkolwiek biznesie przerobisz te pieniądze 2x w ciągu roku z marżą 30%, zyskiem 20%, czyli 200k zysku?


@radek-kedar: i co, już sam próbowałeś tych jakichkolwiek biznesów przynoszących złote góry, czy na razie jesteś na etapie pisania bajek na wykopie? Jesteś lepszy od korwina gadającego o paróweczkach. Dlaczego 200k zysku, skąd to wziąłeś? Może od razu ustalmy 400k zysku? Albo napiszmy, że
  • Odpowiedz
@radek-kedar: ale te wielkie korpo są głupie, niepotrzebnie ponoszą straty zamiast posłuchać się wykopka, że jakikolwiek inny biznes od razu przynosi złote góry.
Powinni Cię zatrudnić w zarządzie Ubera to zamiast 10 lat strat i pierwszego zysku w 2023 roku po dekadzie działaności mieliby już biliony zysków od pierwszego roku
https://businessinsider.com.pl/biznes/punkt-zwrotny-dla-ubera-po-prawie-dekadzie-strat-w-koncu-zarobil/6hsllnt
  • Odpowiedz
@Fury_Warrior: w przypadku gdybyś te 500000 wrzucił w obligacje to byś miał 2k na czysto miesięcznie. W przypadku SP500 miałbyś z 3000 na rękę. W obu przypadkach możesz od razu zarobione pieniądze wpłacać i powiększać inwestycje. W obu nie zepsuje Ci się pralka i nie masz przestojów, ale oczywiście może być kryzys...
  • Odpowiedz
Ziomek kupil w Q2 2023 roku mieszkanie w Warszawie na Wlochach pod najem. Ponoc ciezko mu idzie z najmem bo nikt nie chce wynajac za tyle za ile on chce (rata mu duzo zżera). Od kilku miesiecy mieszkanie stoi puste bo jemu nie oplaca sie wynajmowac za 2000zł skoro raty ma na 6k xD Pare tygodni temu powiedzial mi ze planuje sprzedac bo szkoda nerwow xD Takich jak on bedzie przybywac.


@
  • Odpowiedz
@Bananek2: prosty handel: kupujesz towaru za 500k, sprzedajesz z zyskiem 20% czyli masz już 100k zysku. Nie mówię tu o marży brutto, ale o czystym zysku po odliczeniu kosztów (przed podatkiem czyli EBIT). Potem jeszcze raz to samo w ciągu tego samego roku i masz drugie 100k zysku. Nie pisałbym tego gdybym nie sprawdził, że to możliwe, z tym że ja mam zaangażowanego kapitału ok 80k (tyle mam w towarze
  • Odpowiedz
@Bananek2: widzę, że nie masz pojęcia. Korpo ma zazwyczaj wysokie koszty operacyjne i bardzo mały procentowo zysk przy mega obrotach, co ma dawać dużą kupkę pieniędzy, ale wystarczy, że gdzieś tam wahną się koszty o parę procent w górę i już płaczą, że im to zeżarło zysk, że strata. Poza tym optymalizują podatkowo co się da I wykazują straty aby nie płacić podatku. Ja mówię o prostym handlu internetowym w
  • Odpowiedz
@Bananek2: a najlepsze w tym jest to, że zarabia Chińczyk, zarabia Spedytor, zarabia alledrogo, zarabia Państwo bo.podatki i zarabiam ja całkiem dobrze. Tylko, że to trzeba zacząć coś robić a nie stękać na wykopie.
  • Odpowiedz
@radek-kedar: też się w to bawiłem, ale musisz wiedzieć co zamawiać, musi ci to schodzić, musisz latać na pocztę wysyłać, to nie jest tak że zamówisz cokolwiek z Aliexpressu i będziesz sprzedawać hurtem. Do tego dodaj konkurencje i fakt, że jak coś sprzedajesz to jest wiele innych sprzedawców tego samego na Allegro. Kupując coś za 500k możesz mieć zawalone całe mieszkanie towarem za 500k, który równie dobrze może schodzić ci
  • Odpowiedz
@Bananek2: w tym cała sztuka, tak dobrać towar, żeby schodził. A nawet jeśli leży rok, a po roku go sprzedam z zyskiem 30% to tak jakbym na rocznej lokacie w banku miał oprocentowanie 30%. Znasz jakiś bank z taką ofertą?
  • Odpowiedz
w tym cała sztuka, tak dobrać towar, żeby schodził


@radek-kedar: ale jak to się ma do tego by zwykli ludzie zamiast inwestować w mieszkania inwestowali w jak sam to powiedziałeś jakikolwiek biznes
  • Odpowiedz