Wpis z mikrobloga

Te wszystkie, nawet zabawne XD ogłoszenia typu "mam jeszcze 14 mieszkań w tej inwestycji" to jest serio wierzchołek góry lodowej. Ludzie totalnie nie zdają sobie sprawy ile tego jest w dużych miastach i szczególnie w tzw. prestiżowych lokalizacjach. Jak rozpoczną się spadki to tutaj masa fliperstwa zostanie dosłownie z rękami w gaciach i betonowym złotem, którego nie będzie dało się sprzedać, a wynająć będzie można najwyżej za grosze i nie wszystkie.

#nieruchomosci
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl widzę też coraz częściej 2-4 paki inwestycyjne, czyli mieszkania przerobione na 4 klitki pod wynajem. Landlordzi chyba też zaczynają spuszczać swoje betonowe złoto. Fajne mieszkania ale przez to, że przerobione na klitki to nie nadają się do mieszkania bez grubego remontu.
  • Odpowiedz
@mickpl: Ziomek kupil w Q2 2023 roku mieszkanie w Warszawie na Wlochach pod najem. Ponoc ciezko mu idzie z najmem bo nikt nie chce wynajac za tyle za ile on chce (rata mu duzo zżera). Od kilku miesiecy mieszkanie stoi puste bo jemu nie oplaca sie wynajmowac za 2000zł skoro raty ma na 6k xD Pare tygodni temu powiedzial mi ze planuje sprzedac bo szkoda nerwow xD Takich jak on
  • Odpowiedz
Te wszystkie, nawet zabawne XD ogłoszenia typu "mam jeszcze 14 mieszkań w tej inwestycji" to jest serio wierzchołek góry lodowej.


@mickpl: oczywiscie nieskazitelne unirepo uwzglednia te dodatkowe mieszkania w swoich statystykach
nie to co olxdata ktore nie usuwa duplikatow
  • Odpowiedz
@Fury_Warrior 2%? Chyba żartujesz. Pierwsze lepsze konto oszczędnościowe da ci dzisiaj 6% minus belka. I jakby ktoś miał ochotę odpisać że to trzeba 10 kont założyć bo limit kwoty… no nie np. VeloBank daje 6.3% do 400k. A do tego masz inne opcje jak obligacje różnego rodzaju itd.

A weryfikacja tych danych zajmuje kilka minut, wejście na pierwszą lepszą stronę z zestawieniem ofert. Ja na ogół korzystam z tej:

https://moneteo.com/rankingi/konta-oszczednosciowe
  • Odpowiedz
@mickpl: januszofliperzy, to tylko mały wycinek rynku, musimy pamiętać jeszcze o różnego rodzaju funduszach inwestycyjnych, które w największych miastach wykupywały całe bloki czy kamienice. Jak oni to wypuszczą do sprzedaży, to wtedy będzie dopiero kwik XD
  • Odpowiedz
@Fury_Warrior:

A tak z tych 500k mam 3k z najmu na czysto


Minus podatek, minus amortyzacja (remonty, awarie, puste miesiące) i robi się oszałamiające 5%. Ogrom w porównaniu z marnym 7% na sp500.
  • Odpowiedz
no spoko lubię cię. Ale powiedz mi mam 500k i mam do wyboru wrzucić to na lokatę 2 % w skali roku albo c--j wie jakie akcje. A tak z tych 500k mam 3k z najmu na czysto


@Fury_Warrior: po 1. masz przecież po 6.2% obligacje rządowe a zwykłe lokaty to 5-6%. Masz mieszkania w Warszawie w centrum, które w wynajmie są max po 2,5-3k min 50 m2 a w
  • Odpowiedz
@mickpl: Może to był master-plan rządu, żeby deweloperuchy natłukły bloków, jeszcze ich teraz wodzą za nos BK2% żeby nie opuszczali inwestycji które już zaczęli, a niedługo zaczną ich spuszczać po kiju żeby ceny znormalniały i odtrąbią sukces! XD
  • Odpowiedz
@Fury_Warrior: po pierwsze nie na czysto bo jakieś koszty też masz a po drugie jaki jat sens zamrażać 500k w mieszkaniu i zarabiać 3k, jeżeli w jakimkolwiek biznesie przerobisz te pieniądze 2x w ciągu roku z marżą 30%, zyskiem 20%, czyli 200k zysku?
  • Odpowiedz