Wpis z mikrobloga

#zdrowie #kaszel #astma #koronawirus
Od paru miesięcy strasznie kaszle, gdy leżę na prawym boku w łóżku.
Byłem miesiąc temu u lekarza, lekarz powiedział, że moje płuca wyglądają jak po covidzie.

Przepisane miałem jakieś leki na astme, brałem je i może jakaś nieduża poprawa jest.
Ale i tak dalej kaszle, do ideału jest daleko.

Kończą mi się leki.

Co mam robić, iść do lekarza po nowe leki? Do końca życia będę musiał brać leki na kaszel?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Xvenowski ale ze jak po covidzie? Przecież covid to tylko katarek i kaszelek, spisek itd. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pytasz na forum ze śmiesznymi obrazkami? Wracaj do lekarza, który prowadzi sprawę.
  • Odpowiedz
  • 0
@RidgeForrester: Lekarz rodzinny, ale zna się dobrze na tego typu sprawach.

ale ze jak po covidzie? Przecież covid to tylko katarek i kaszelek, spisek itd. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Lepav: Pytam, bo sam nie wiem, czy kontynuować leczenie, czy moze poczekac pare dni i obserwowac czy kaszel sie nie nasila
  • Odpowiedz
@Xvenowski jakby się DOBRZE znał to by pomógł, skoro pytasz to dałem Ci odpowiedzi. Chcesz dowód że lekarzy przerobiłem wielu i wiem co mówię? Proszę bardzo, niech będzie: od 97 żyje ze zdiagnozowanym nowotworem, zwiedziłem kilka szpitali, rekord to 6,5h pod narkozą. Lekarzy rodzinnych szanuje ale wiem po sobie że zamiast wysłać mnie do endokrynologa przez pół roku p--------i mi że na bank mam świnkę. Trafną diagnozę to mi jako pierwszy
  • Odpowiedz
@Xvenowski: Inny/lepszy lekarz - najlepiej pulmunolog. Ja się pierd..iłem ze dwa lata "z kaszelkiem", żona goniła do lekarza - pod koniec było coraz gorzej - lekarz (płatny) w Irlandii wzruszał przez pół roku ramionami - a struktura służby zdrowia taka, że specjaliści pracują klinicznie i bez skierowań się nie dostaniesz. W końcu trafiłem na starszego, ale doświadczonego lekarza co nie znalazł dyplomu w chipsach. Sterydy, badania. Przy astmie branie leków
  • Odpowiedz
@Xvenowski: Ja doszedłem do stanu takiego, że nie byłem w stanie oddychać, natlenienie krwi spadało poniżej 90% - o spaniu oczywiście nie było mowy - dusiłem się. Gdyby nie zmiana lekarza to skończyłbym z pogotowiem albo i zdechł.
  • Odpowiedz
@Xvenowski: jestem lekarzem, jeżeli kaszlesz leżąc na prawym boku, to najlepszym środkiem zapobiegawczym jest zmiana boku na lewy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz