Wpis z mikrobloga

Cześć, chce zamontować sobie klimatyzację w mieszkaniu i postawić jednostkę zewnętrzną na balkonie na takich gumowych nóżkach. Zapytałem z grzeczności wspólnotę no i jest mały problem bo muszę mieć zgodę sąsiadów i prawdopodobnie zgodę większości mieszkańców ale tutaj czekam na informację. Problem z tym że pode mną mieszka starsze małżeństwo i twierdzą że klimatyzacja będzie im buczeć 8 godzin dziennie i do tego będę musiał przewiercić sie do nich na balkon żeby przykręcić klimatyzację od spodu. Wszelkie tłumaczenia nie działają i ogólnie bez ich zgody współdzielenia nie chce mi dać pozwolenia xD jakieś pomysły co można z tym zrobić ? Chłop se chciał klime założyć ale lord nie pozwala #kiciochpyta #mieszkanie #remontujzwykopem
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarek_P: Miras sa 2 rodzaje "przepisow" Jedne to te ogolne a drugie to regulaminowe.

Jak regulamin powie ze nie mozesz palic papierosow na balkonie to jestes w dupie. A prawo tego nie zabrania. Ale regulamin zabrania.
  • Odpowiedz
@gorzki99: nie masz wrażenia, że rozmawiamy od iluś postów w kółko o tym samym, wzajemnie się nie rozumiejąc? :)

Jasne: regulamin zabrania, zrozumiałem, montując bez zezwolenia klimę na balkonie złamię punkt fafnasty regulaminu. Pytam cały czas: co mi grozi, jeśli będę miał zakaz przewidziany tym punktem regulaminu w dupie? Póki co moje zrozumienie sytuacji jest takie, że nie grozi mi nic, a jeśli nawet regulamin przewiduje jakieś kary, to takie
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Podpisales regulamin? Czyli sie z nim zgadzasz. Poznales go. Co w nim jest nielegalnego? Serio pytam. Co jest niby bezprawnego w tym regulaminie.

Jest takie lacinskie okreslenie na to ale nigdy nie pamietam jak ono brzmi. Polega na tym ze zawsze prawo "szczegolne" ma pierwszenstwo nad prawem "ogolnym"

Ogolnie przepisy nie zabraniaja miec Ci klimy na balkonie. Ale szcegolny regulamin juz moze.

A jakie kary? To doczytaj w regulaminie.
  • Odpowiedz
@gorzki99: w międzyczasie sprawdziłem regulamin wspólnoty z mojego starego osiedla. I regulamin wspólnoty osoby, z rodziny, która by chciała klimę, ale się nie odważyła i temat zarzuciła. I jeszcze ze dwa regulaminy randomowych wspólnot z internetu.
I tak:
- nigdzie nie ma zapisu wprost zabraniającego instalacji klimatyzacji, są jedynie ogólne o zakazie ingerencji w elewację.
- nigdzie nie ma słowa o jakichkolwiek karach, a co najwyżej ogólne stwierdzenie, że w przypadku niestosowania się do regulaminu będą stosowane środki przewidziane prawem.

I tyle. Zatem w tych przejrzanych regulaminach nie ma nic nielegalnego. Byłoby, gdyby pojawił się zapis o konkretnych karach, np. finansowych.
  • Odpowiedz