Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy, mam pytanie dot. bezpieczeństwa monitoringu u mnie w pracy. Dziś dostałem do podpisania "Instrukcję o monitoringu wizyjnym na terenie firmy (...)" gdzie w skrócie jestem informowany o zastosowaniu monitoringu wizyjnego poprzez wykorzystanie kamer celem "bezpieczeństwa pracowników oraz ochrony mienia". Kamery zostały zainstalowane dziś lub wczoraj, zostałem o tym fakcie poinformowany około tydzień temu. Ale do brzegu. Zainstalowane kamery to Xiaomi Smart Camera C300 w ilości sztuk 6, każda z nich ma możliwość rejestracji dźwięku oraz transmitowania obrazu do aplikacji xiaomi (!) i stąd następujące pytania:
a) czy można taką kamerę wyposażoną w mikrofon stosować w miejscu pracy?
b) jak transmitowanie obrazu i fonii przez serwery zewnętrzne (umożliwiające zdalny podgląd spoza sieci wifi) ma wpływ na administrowanie moimi danymi osobowymi przez pracodawcę? skoro dane te wychodzą poza serwery firmy, czy nie powinienem być o tym poinformowany?
Dzięki za wszelkie odpowiedzi. #pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #praca #rodo #cyberbezpieczenstwo #januszebiznesu #monitoring
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NiebieskieMigdaly: 1 większość kamer ma zainstalowany mikrofon, ale nagrywanie dźwięku można wyłączyć
2. To też jest używane w dużej części tego typu zastosowań (zwłaszcza gdy nie ma odpowiedniej infrastruktury teleinformatycznej)

Nie przesadzaj
  • Odpowiedz