Wpis z mikrobloga

@o__0: Spróbuj zainstalować sobie Win 11 JG Lite od Sromotnika niebo, a ziemia w stosunku do oryginalnego Win 11 nie dość, że o wiele szybciej chodzi to jest mega responsywny i zżera mniej zasobów.
  • Odpowiedz
Raczej 64MB to było stanowczo za mało. Kiedyś mi się z 15-20 min taki sprzęt z XP włączał i był nie do użytku. Sytuacji nie pomagał P166, ale nadal wyglądało to przede wszystkim na problem z RAM.
  • Odpowiedz
@o__0: a co ci w obecnym Windowsie nie działa, ja nie wiem co wy na tych kompach robicie bo ja sporo i nic z tym Windowsem się nie dzieje xD może warto po prostu kupić nowy sprzęt częściej niż raz na 15 lat
  • Odpowiedz
@o__0 nie żebym był triggered czy coś ale mam jedenastkę praktycznie od premiery i jak na razie jest niezawodna xD zastanawiam się skąd takie doświadczenia
  • Odpowiedz
@o__0: Windows 10 I 11 mają ogromną ilość reklam, płatnych aplikacji, śledzenia, subskrypcji, powiadomień i innego gówna. Windows xp i 7 pod tym względem były czyste i przyjemne
  • Odpowiedz
  • 0
@o__0 po prostu działały to dobre stwierdzenie, bo nic po za tym że działały sobą nie reprezentują już na obecne czasy, to tak jak powiedzieć że powinniśmy wrócić na Commodore 64, działało przecież więc w czym problem...
  • Odpowiedz
@o__0: Spróbuj zainstalować sobie Win 11 JG Lite od Sromotnika niebo, a ziemia w stosunku do oryginalnego Win 11 nie dość, że o wiele szybciej chodzi to jest mega responsywny i zżera mniej zasobów.


@FranzMaurerrr: a nie lepiej Win11 LTSC od Microsoftu ?
  • Odpowiedz
A windows10? Od razu pyk pyk i działa. Jak brakowało ci jakichś sterowników, to już miałeś wbudowane sterowniki do wifi, ethernetu itp. które działały domyślnie na praktycznie każdym sprzęcie i mogłeś coś dograć z neta, a nie musiałeś się #!$%@?ć z płytami, pendrivami. Powiem więcej, nawet windows 7 tak ubóstwiany przez wszystkich miał problemy żeby poprawnie wifi działało na laptopach, jeśli wgrywaleś go na czysto.


@Ofkors_pl: nie miałeś. Moje urządzenia wifi nie mają wbudowanych sterowników w system, więc i tak trzeba było dogrywać z zewnątrz. WU dociąga upośledzone stare wersje sterowników od grafiki czy chipsetu, więc i tak nadal trzeba pobierać nowe. Na siłę wymusza pobranie sterownika dźwięku, mimo że chcę korzystać z domyślnego sterownika systemowego i trzeba robić reinstalację przez devmgmt. WU potrafiło pobrać sterownik nawet i w czasach Windowsa XP, więc 10 wcale niczym się nowym nie wyróżnia...

Drugie miejsce win 98, najlepsze co mogło być na FAT32 (win 2000 nawet nie miał podjazdu, a długo szedł łeb w łeb z
  • Odpowiedz