Wpis z mikrobloga

Co się o--------a z tymi Rybnickimi nutriami to ja j---e...
Było mało nutrii - wszyscy tak bardzo w------e.
Namnożyły się dzięki sprzyjającym warunkom - TRZEBA ZABIĆ TE ZWIERZĘTA!!!1
Nikt nie pójdzie po rozum do głowy i nie ograniczy populacji w jakiś humanitarny sposób typu odłów i sterylizacja, tylko od razu eksterminacja. To tylko pokazuje jak bardzo odklejeni są ludzie decyzyjni w tej sprawie, bo te zwierzęta są praktycznie oswojone i wystarczy dać im żarcie a same przyjdą. Typ który wpadł na pomysł zabijania to jakiś biurowy psychopata który rzeczone nutrie oglądał chyba tylko na google images. Nie mam słów jakie to jest przykre, szczególnie że z budżetu pół bańki wygospodarowano na to.
#rybnik #zwierzeta #slask
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kocurovsky: to zabierz te nutrie do siebie.

Odstrzał to szybkie rozwiązanie problemu. A jak będziesz sterylizować, to zajmie to kilka dobrych lat, bo nutria żyje 6 lat.

Problem jest teraz, nie za xx lat.
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: Nikt nie przewidział że będą się rozmnażać? Można je było sterylizować dawno temu i nie byłoby tej sytuacji. Poza tym nie demonizuj, nie stanowią obecnie aż tak wielkiego problemu dla ekosystemu że trzeba ten problem rozwiązać już TERAZ NATYCHMIAST. Zabijanie ich to niepotrzebna ekstrema i zwykłe skur********o po tych latach wielbienia przez mieszkańców.
  • Odpowiedz
  • 0
ale za to szybkie rozwiązanie problemu. Kontrola populacji. Dziki też się kontroluje.

@G06DbT: Po pierwsze już pisałem że 200 nutrii nie wymaga szybkiego rozwiązania. Po drugie populację dzików utrzymuje się na pewnym poziomie, w przypadku Rybnickich nutrii z tego co widzę wskazania redukcyjne są co najmniej niejasne, jeśli nie powiedzieć żadne. Fajnie że przyznałeś mi rację w kwestiach "dalekowzrocznych" tego "problemu" które miasto po prostu przegapiło. To jest kompromitacja władz
  • Odpowiedz
Można je było sterylizować dawno temu i nie byłoby tej sytuacji.


@Kocurovsky: No miasto się tu nie popisało niestety, mnie najbardziej rozwala to, że je promowało, ustawiło tablice z opisami, doradzało, czym je karmić itp., a teraz jak zrobił się problem, to zabić i elo.
  • Odpowiedz
@Kocurovsky: miasto nie chce żebyś o tym wiedział, ale nutrie są za darmo. Możesz sobie jakąś wziąć i zabrać. Mam już w domu 59 nutrii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nikt nie pójdzie po rozum do głowy i nie ograniczy populacji w jakiś humanitarny sposób typu odłów i sterylizacja


@Kocurovsky: Miasto chciało je sterylizować i chyba przekazać do adopcji bodajże już w 2021 roku i kierował w tej sprawie pisma do Wód Polskich i RDOŚ. Wody Polskie jak wiadomo nabrały wody w usta, a RDOŚ stwierdził, że adopcji muszą dokonać legalne i zgłoszone azyle dla dzikich zwierząt, ale takich chyba
  • Odpowiedz