Wpis z mikrobloga

Mirki co to jest ze auto na ciepłym silniku dluzej odpala. Na poczatku na zimnym odpali normalnie, przejade 10km, zgasze i chce odpalic za 3 minuty to dlugo kręci i obroty jakby wolno rosną. W końcu załapuje i działa normalnie. A raz jest tak, że na ciepłym normalnie odpali. Auto to astra h 1.6 benzyna

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta
Yankes190 - Mirki co to jest ze auto na ciepłym silniku dluzej odpala. Na poczatku na...

źródło: 29BD4D69-C38C-4C3C-98FA-E0EFDB3800CF-LARGE

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yankes190: u mnie w Voyagerze 3.3 b gaz na zimnym z benzyny pali od kopa. Po rozgrzaniu za trzecim, czwartym razem odpali. Z gazu ok, dlatego jestem również ciekawy.

Mech podpiwiedział, że spada ciśnienie na pompce paliwa.
  • Odpowiedz
@Yankes190: dużo możliwości. Może to być czujnik położenia wału, pompa paliwa, a nawet rozrusznik. U Ciebie obstawiam czujnik albo rozrusznik.

to kwestia czujnika otwarcia przepustnicy/silnika krokowego


@TypowyDaltonista: nie te lata.
  • Odpowiedz
@Yankes190, mówisz, że obroty wolno rosną, to bym się skłaniał, że rozrusznik umiera. Ewentualnie spróbowałbym odpiąć czujnik temperatury i zobaczyć, czy mu się poprawia, ale to metoda z diesla, który ma nieco inną zasadę działania.
  • Odpowiedz
@Yankes190 Czujnik wału najbardziej prawdopodobny ale tak naprawdę to może być tyle rzeczy że ja p------e ¯_(ツ)_/¯ Bez fachowej diagnostyki wymienisz pół silnika i dalej będzie to samo
  • Odpowiedz