Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie jak ktoś radzi przegrywowi z depresją pójście na terapię i leczenie farmakologiczne.

Co z tego, jak depresja przegrywa jest spowodowana:
- gównianą pracą w kołchozie
- chronicznym zmęczeniem
- brakiem perspektyw
- samotnością i wyobcowaniem towarzyskim
- brakiem szans na relacje romantyczną
- problemami finansowymi

Lekarz albo terapeuta w magiczny sposób nie pomoże wam tego się pozbyć. Tutaj należałoby wyeliminować przyczyny. Praca biurowa, poznanie jakiś znajomych, looksmaxing, szansa na dziewczynę, to są realne lekarstwa na depresję u huopa.

Terapia czy tabletki mogą pomóc ale u kogoś kto ma traumę po wypdku czy smutek po stracie członka rodziny… ale nie kurła depresję spowodowaną beznadziejnością swojej egzystencji.

#przegryw
#blackpill
#depresja
#takaprawda
#medycyna
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jonasz68: ooo właśnie. Też powiedziałem dzisiaj lekarce że terapia to szajs i jest bez sensu. Nie są w stanie mi pomóc gadaniem bo już to przerabiałem 100razy i takim pseudo terapeuta mógłbym zostać samemu. To powiedziała żebym jutro przyszedł z papierami i cyk skierowanie do szpitalaXD
  • Odpowiedz
@jonasz68: za twoje zachowanie i odbiór rzeczywistości odpowiada mózg, więc oczywistym jest, że psychotropy mogą wpłynąć na twoje życie. Hujowego życia ci nie naprawią, ale mogą zmienić twój sposób postrzegania rzeczywistości i zachowanie tak, że może sam je naprawisz (o ile to możliwe).
  • Odpowiedz
@jonasz68: Masz coś co nazywam marksistowskim podejściem do swojego przegrywu, czyli byt określa świadomość. Tymczasem w życiu to jest na opak- świadomość byt określa. Albo wyzwanie traktujesz jako szanse do podboju nowych terytoriów a im trudniejsze tym większy sens ci nadaje albo bierzesz swoją sytuacje do siebie i stwierdzasz, że ona określa ciebie zatem toniesz z fałszywa świadomością, którą sam sobie nadałeś nie wiedząc, że jest druga interpretacja.
  • Odpowiedz