Wpis z mikrobloga

  • 37
@raszczyk swoją drogą ciekawa sprawa, wystarczy jedno zdjęcie jedzenia wrzucone raz na miesiąc, akurat tym razem bez wariacji, warzyw i innych cudów wianków i benc, niezdrowo się człowiek odżywia. No i ok, whatever xd ludzie przecież wiedzą lepiej jak się człowiek odżywia przez 365 dni w roku xd
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Nie pisalem nic o occie, ocet jest zdrowy, nie wiem co tam poza nim idzie innego do takiej zaprawy.

Po prostu zamiast robic strawman punktu widzenia gościa bedace w mniejszości zrobilem steelmana, inaczej dyskusja by byla nudna.

Co do tluszczu to te z niskim punktem dymienia przyczyniaja sie do wystepowania w smazonym jedzeniu duzej ilosci zwiazkow
  • Odpowiedz
@halucyna: O, akurat wczoraj miałam pierwszy raz od dawna "schabowe z kurczaka", do tego ziemniaki i sałatka gotowa ze słoika i niektóre wykopki też by się pewnie przyczepiły, że niezdrowo. Nieważne, że człowiek nie je fast foodów, czipsów, nie pije alkoholu, nie pali papierosów i się rusza, zjadłaś kotleta - zaraz umrzesz xD
  • Odpowiedz
Jedzenie marynowanych warzyw zwiększa ryzyko raka żołądka o 50%


@Beekeeper: Ile ich trzeba zjeść? Bo w artykule jest mowa o "regularnym jedzeniu". Czy jeden słoik miesięczne to już "regularne jedzenie"? Później jest mowa o soli, ale jeśli bardzo ją ograniczam i do potraw daję jej mniej, niż jest w przepisach, a czasem wcale, to czy mogę jeść marynowane warzywa?
  • Odpowiedz