Wpis z mikrobloga

Polecacie jakieś słuchawki do jazdy na rowerze?
Sprawdzałem dokanałowe i tanie Redmi i drogie Google Buds pro w obu przy większej predkości ledwo co słychać.

Jakich słuchawek używacie w trakcie jazdy?

#szosa #rower #pytaniedoeksperta
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiem że w rowerze masz też 3 lusterka że nie musisz słyszeć co się dzieje wokół ciebie ?


@Masson: po co te lusterka, skoro z nich nie korzystają?
  • Odpowiedz
pewnie przeciwnicy zapomnieli, że osoby głuche także kierują np. samochodami


@sargento Ale mowy o rowerach, nie samochodach. A to jest duża różnica.
Z reszta chodzi o prawdopodobieństwo spotkania z samochodem. Po co je zwiększać z własnej winy?

Jako rowerzysta napisze tylko, że w słuchawkach jest większe prawdopodobieństwo spotkania z samochodem. I że to towerzyste zaboli
  • Odpowiedz
napisałeś miejsce praktycznie tylko dla pieszych. Co tam robią te szroty?


@sargento: Nie stanowią żadnego zagrożenia, chodzi o pojazdy w trakcie jazdy ¯\(ツ)/¯ I co tam robią c--j mnie obchodzi, jak mogą to parkują, a jak nie mogą parkować w tym miejscu to trzeba je usunąć, w czym problem i jak to się ma do ryzyka?
  • Odpowiedz
@wykopekzprawdziwegozdarzenia: "Obecnie prawo o ruchu drogowym nie mówi wprost o mandacie za słuchanie muzyki przez słuchawki podczas jazdy, ale policjant, w zależności od okoliczności, może ukarać kierowcę, argumentując to brakiem zachowania należytej ostrożności. Nowy pomysł zakłada bezwzględny mandat w wysokości nawet ponad 2 tysięcy zł."
https://www.rp.pl/polityka/art40027131-mandat-za-jazde-w-sluchawkach-sejm-i-senat-rozwazaja-zmiane-przepisow
  • Odpowiedz
Jeżeli ma być wilk syty i owca cała, a dokanałowe za mocno izolują, to poszukaj jakichś mniejszych nausznych, a nie wokół usznych - żeby nie zakrywały całej małżowiny padem dookoła dla lepszej izolacji, tylko żeby leżały na uszach, najlepiej z płaskim padem. Mogą być nawet zamknięte, bo jak nie będzie bardzo głośno, to i tak nie izolują jakoś przesadnie, ale trochę bezpieczniejsze będą otwarte przyznam bez bicia, ale tej samej konstrukcji.
Z
  • Odpowiedz
nie pamiętam żebym kiedykolwiek wykonał jakikolwiek manewr na sluch


@Hasz5g: To znaczy, że prawdopodobnie jesteś z tych, którzy jadą nie patrząc na nic dookoła.

Słuchawki na rowerze
  • Odpowiedz
@urwe: polecam przetworniki kostne aka słuchawki z przewodnictwem kostnym. Mam lenovo (teraz u chińczyka coś koło 60zł) i jest zajebiście słyszysz wszystko dookoła bo uszy nie są zatkane a muzyczkę też :)
  • Odpowiedz
@sargento: @WpiszSwojLogin @havocki czyli fabryczna blokada poziomu głosności w samochodach w radiach przez półgłówków "umcyumcy" których najpierw słychać, potem widać. Odblokowanie, mandat 2000zł?
obowiązkowe tłumiki na harrleye i innee motory typu brrumbrrum, ściągnięcie tego też 2k mandatu?
i nie zapomnijmy o zakazie produkowanych super wyciszonych samochodów, zamykasz drzwi i praktycznie zewnątrz nie słychać, albo obowiązek jazdy z uchylonym oknem? mandat 2k zł, mogę dołączyć do waszego p---------a do
  • Odpowiedz
Przecież to bardziej od końcówek zależy niż samych słuchawek. Miałem już dokanałowe chińskie no namy, potem Sony wf-1000xm3, a obecnie te najnowsze Sony xm5 i za każdym razem musiałem inne końcówki dobierać, żeby dobrze pasowały z konkretnymi słuchawkami.

Wejdź sobie na alliexpress, kup za grosze jak najwięcej różnych kształtów i rozmiarów i wybierz takie jakie będą pasować najlepiej do twoich obecnych słuchawek i potem kupuj już tylko tego typu
Glacial - Przecież to bardziej od końcówek zależy niż samych słuchawek. Miałem już do...

źródło: temp_file2182334962544279904

Pobierz
  • Odpowiedz
@sargento no tylko że jest ogromna różnica w bezpieczeństwie poruszania się gdy nagle musisz iść gdzieś bez słuchu albo nie patrząc gdy jeszcze parę minut temu czy godzinę temu normalnie widziałeś czy słyszałeś. Osoby głuche często rodzą się lub kilka lat nie słyszą więc mają wprawę jak używać innych zmysłów by nie zginąć na ulicy. Jak chcesz zrobić test to załóż szczelną opaskę i idź do najbliższej żabki. Jestem pewna że
  • Odpowiedz