Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, w najbliższym czasie możliwe, że będę miał do wyremontowanie kamienice 70m2. Największy problem mam z ogrzewaniem, brak dostępu do gazu, pozostaje właściwie ogrzewanie elektryczne bo piece kaflowe to aktualnie ozdoba. Zastanawiałem się nad matami grzewczymi lub ewentualnie nad matami na podczerwień. Pokoje są symetryczne, meble planuje na nóżkach, bez dywanów, wykładzin itp. Aktualnie na podłodze są stare parkiety, na podłogowe ogrzewanie chciałem walnąć panele.

Kamienica wysoka, więc chyba odpada instalacja elektrycznych pieców akumulacyjnych bo wszystko odleci pod sufit. Czy znalazłby się ktoś tak miły, kto powiedziałby mi co się najbardziej opłaca w takiej sytuacji? Aktualnie nie mam tak dużych środków żeby zamontować jakąś pompę ciepła lub coś drogiego co będzie tańsze w eksploatacji, chyba, że rzeczywiście warto względem ogrzewania elektrycznego.

Próbowałem znaleźć więcej informacji o ogrzewaniu podczerwienią (zarówno podłogowe jak i ścienne), ale wyskakują mi jedynie filmy i artykuły producentów, którym wiadomo, że nie wolno wierzyć. Jak to wygląda względem zwykłych mat lub przewodów grzewczych podłogowych? Aktualnie zainstalowane są stare grzejniki, ale bez podłączenia do jakiegoś głównego kotła.

Jeśli zdecyduję się na to ogrzewanie elektryczne podłogowe czy wtedy w formacie akumulacyjnym robić większą wylewkę? Boję się, że przez duże sufity ciepło i tak szybko będzie się ulatniać do góry, więc myślę, że lepiej grzać na bieżąco, bez długiego okresu nagrzewania. Niestety się na tym nie znam.

Z góry dziękuję i będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
#ogrzewaniepodlogowe #remont #remontujzwykopem #kamienica #ogrzewanie #elektryka #pomocy
atakpadaczki - Dzień dobry, w najbliższym czasie możliwe, że będę miał do wyremontowa...

źródło: sddefault

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@cybulion: o, o czymś takim nawet nie słyszałem? Opłacalne to to? Większość dzieciństwa wychowałem się w kamienicy gdzie grzało się węgielkiem zwykłe kaflaki i wiem, że potrafią pokój solidnie docieplać, czy taki elektryczny wkład podobnie może nagrzać piec jak zwykłe paliwo?
  • Odpowiedz
@atakpadaczki wszystko masz tam opisane, ze cos tam w srodku trzeba pyknac zeby powietrze krążyło. Cena wielka nie jest, można jako dodatkowe źródło puścić, w zime taki cieply kaflak....
  • Odpowiedz
  • 0
@2xpapanalepiku: z tego co się wstępnie orientowałem to takie kominki to droga zabawka i zwróci się po wielu latach (jest szansa, że się mylę bo mam problem z rozeznaniem w tej sprawie), o klimie nie muslalem, nie wiedziałem że jest w stanie dogrzać takie duże mieszkanie, ale chętnie dowiem się coś więcej. Podłogowe jestem w stanie podłączyć sobie sam więc tutaj odpada koszt robocizny, nie wiem jak sprawa wygląda z
  • Odpowiedz
@atakpadaczki: jeśli dasz podłogówkę to chcąc ogrzewać takim źródłem jak piec lub kominek będziesz musiał zrobić bufor, tak żeby w podłogę nie poszła zbyt wysoka temperatura.
Zastanów się czy nie lepsze w takiej sytuacji byłyby grzejniki jednak.
Znajomi mają podobne mieszkanie to wstawili sobie malutki kocioł w kuchni, instalacja na PEX i to chodzi na grzejnikach + bojler.
Początkowo wydawało mi się to absurdalne ale działa bardzo dobrze, jest mało
  • Odpowiedz
  • 1
@2xpapanalepiku: co do pieca, nie wiem czy mi administrator pozwoli i jak z innymi pozwoleniami, nie mniej, temat brzmi ciekawie i się przyjrzę. Dzięki Twoim sugestią na razie najbardziej skłaniam się do klimy muszę znaleźć test jak to się sprawdza w kamienicy. Dzięki!
  • Odpowiedz