Wpis z mikrobloga

  • 1
@chaddeveloper: masz rację!

Limit przychodów dla działalności nieewidencjonowanej w 2024 roku zmieni się dwa razy. Od stycznia do czerwca 2024 roku wynosi 3181,50 zł, a od lipca 2024 roku – 3225 zł. w okresie ostatnich 60 miesięcy (5 lat) nie wykonywałeś działalności gospodarczej
  • Odpowiedz
@PetalMind: Powinieneś skontaktować się ze specjalistą. Z tego co mi się obiło o uszy to nawet jak mieścisz sie w limicie, ale robisz to w sposób stały to powinieneś założyć działalność. Jednakże to tylko to co słyszałem, jednak wydałbym z 200 zeta i dowiedział się czy to prawda.
  • Odpowiedz
@PetalMind: możesz też sprzedawać przez inkubator przedsiębiorczości.
Albo jeśli masz UoP to wtedy mając DG liniową nie płacisz w ogóle Zusu, masz tylko podatek dochodowy i składkę zdrowotną.
  • Odpowiedz
@PetalMind: Przez długi czas też bawiłem się w działalność nierejestrowaną i jak najbardziej można tutaj prowadzić stały biznes, nawet takie typu sklepy itd. Wadą jest jednak to, że jak przekroczysz limit, to musisz migiem zakładać działalność. Spoko, jeśli interes kręci się na tyle, że faktycznie w takim momencie będzie już to opłacalne, ale gorzej jeśli np. trafi się tylko jeden lepszy miesiąc, a potem bryndza, bo jak już przejdziesz na
  • Odpowiedz
@PetalMind: Co wiecej, jesli to bedzie niewsiele licencji, to mozesz sprzedawac je np raz na kwartal, a wtedy na 2msc zawieszac DG. I bedziesz placil skladke zdrowotna (minimalna cos kolo 300zl) tylko w tych nieodwieszonych miesiacach.
  • Odpowiedz