Wpis z mikrobloga

Czy wie ktoś z jakiej paki telewizory w Niemczech w MediaMarkt są tak dużo tańsze niż telewizory w Polskim MediaMarkt?

Przykładowy LG G4 83'' z Niemieckiego MM

Ten sam LG G4 83'' w Polskim MM

Cena w Niemieckim MM - 4 969 EUR (po wliczeniu zniżki klubowej) ~ 21 200 PLN
Cena w Polskim MM - 29 999 PLN

Różnica to prawie 9k PLN ()

Bardziej opłaca mi się jechać z Krakowa aż do Niemiec i z powrotem, żeby kupić ten telewizor.
Czy ktoś kiedyś tak kupował, miał przygody np. z gwarancją? Czy gwarancja producenta TV zakupionego w Niemczech działa na terenie Polski? (bo sklepu to na pewno nie)

#tv #zakupy #telewizory #niemcy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bbeniutek Na 99% nie powinno być problemu z realizacją gwarancji przez LG na terenie Polski.

Ważny jest dowód zakupu i europejska dystrybucja.
LG pod tym względem mocno na plus.

Bardziej opłaca mi się jechać z Krakowa aż do Niemiec i z powrotem, żeby kupić ten
  • Odpowiedz
  • 0
@kurczakos1:
sprawdzałem opcje wysyłki ale waga telewizorów 77/83 cale jest spora. W przypadku tego LG 83'' to jest 40.5kg samego TV + opakowanie pewnie ze 3kg.
GLS czy UPS tego nie obsługują na normalnych warunkach.
Zresztą, nie mam przyjaciół ani rodziny w Niemczech więc i tak nie miałby mi kto tego nadać.

Opcja busa jest kusząca. Z randomowej wypożyczalni poprzez Kayak - wypożyczenie (400zł) + opłata za wyjazd zagranicę (400zł) + powiedzmy 750zł
  • Odpowiedz
@bbeniutek: Kupuję Iphony, słuchawki i całą resztę elektroniki z DE od lat. Nie ważne w jak c------j pozycji była złotówka, zawsze się to opłacało i na Iphonie potrafiłem wyjść nie raz po 1k na plus. Najlepiej zamawiać pośrednikiem - bodycar albo mailboxde.
  • Odpowiedz