Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Odki: Lata temu zrobilem zakupy jakies babce co chciala tylko mleko dla dzieciaka. Dostala cala reklamowke zarcia. Do teraz mi jest glupio jak mnie prawie po stopach chciala calowac.

Jako ze do tego sklepu chodzilem codziennie i obsluga mnie znala to zapytalem co tu sie wlasnie odwalilo. Powiedzieli ze znaja temat, babka ma problem z chorym dzieckiem, nie pracuje bo sie nim opiekuje i czasem jej daja jakis towar jak
  • Odpowiedz
@NathirMajster: Dzieki. Ale chyba zbyt pochopnie wyciagasz wnioski :P
Na moje to jestem normalny. Moze i dobry dla tych co mi pod gorke nie robia ale na pewno niedobry dla tych co mi pod gorke robia :P

Po prostu normalny.

Raz tez jakas babka poprosila o bulke. Kasy nigdy nie daje wiec powiedzialem ze wchodzimy do sklepu i ma se wybrac jedzenie. Jaki bylem zazenowany jak wybierala najtansze i za kazdym razem patrzyla czy moze. Miras - nie chcesz byc w takiej sytuacji. A przynajmniej ja
  • Odpowiedz
@Odki bajt lub nie ale szacun
Ostatnio babuszka z dziadziusiem kupowali podstawowe artykuły w biedrze. Chleb, dwa pomidory ipaczke kiełbasy (najtanszej) i coś dziadek zagadał o wafelkach więc wzięłam parę wafelków co przy kasach są i dołożyłem do zakupów i zapłaciłem za wszystko. Tam było nie całe 30 zł ale c--j tam. Przynajmniej dziadek zjadł te wafelki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Odki: Do mnie do lokalu kiedyś przyszła młoda dziewczyna pod koniec Sierpnia, podobny okres jak teraz
Delikatnie dziewczynę kojarzyłem, bo miasto zaledwie 30tys ludzi i wiem, ze mieszka w osiedlu bloków, gdzie patola rodziców sroga.
Prosiła o jakieś pieniądze, bo w domu cięzko a ona nie ma nic do szkoły a potrzebuje zeszytów, przyborów itp
Dałem, dałem nawet więcej niż prosiła
Tego samego dnia jadąc do domu widziałem ją w
  • Odpowiedz
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: @kupczyk @gorzki99 @gorzki99 @Odki ja wiem że chcieliście dobrze, ale nie powinniście kupować jedzenia żebrakom, choćby urwało im obie nogi, jedną ręke i mieli małe bliźniaczki w wózeczku. W każdym województwie jest kilkadziesiąt punktów gdzie taka osoba otrzyma darmową pomoc żywnościową, materialną i kompleksową opiekę, a nie tylko "jednorazowe zakupy". Wystarczy sprawdzić w google i pokierować tam taką osobę- zdaje sobie sprawę że to większy
  • Odpowiedz
@Plp_: masz calkiem dobre przemyslenia. I nawet sie z nimi zgadzam.

Nie wpadles tylko na pomysla ze ja mowie o sytuacji 20 lat wstecz. Wtedy z googlem nie bylo tak latwo.

ja jestem ostatnim ktory wspiera lewactwo. Serio zebym ja pomogl to musze miec dobre wytyczne. Mam 44 lata i takie wytyczne mialem 2 razy w zyciu. Tak sie jakos poskladalo. I pomimo tego ze podchodze z duzym dystansem do
  • Odpowiedz
@Plp_: Masz sporo racji. Ci ludzie tkwią w uzależnieniu od bezdomności i/lub niezaradności życiowej. Jest im tak łatwiej niż uczyć się nowej umiejętności a taką jest dla nich zdobycie wiedzy o tym, jak uzyskać pomoc.
Zresztą swego czasu np. na dworcach kolejowych wisiały nawet sporej wielkości plakaty informacyjne z adresami miejsc w których można uzyskać wspomnianą przez Ciebie pomoc.
  • Odpowiedz