Wpis z mikrobloga

  • 2
@assninja: jeszcze dodam, że ja mam mieszkanie na południowy zachód więc wszystko jest jeszcze bardziej u mnie podbite bo mieszkanie nagrzewa mi się jak auto nawet jak jest normalna temperatura typu 20 stopni, ale słonecznie
  • Odpowiedz
@Soothsayer daj spokój, właśnie stoję na pauzie w Niemczech, niedługo wybieram się do Włoch. Parowa mi się gotuje. W Hiszpanii były 43 stopnie tydzień temu, zero cienia. Czuję jak c--j mi się zapaca. Tyle bym dał, żeby cały czas była wczesna jesień, albo wiosna. Zimę też lubię, można iść spać jak człowiek, o każdej porze, a nie czekać na wybawienie po zmroku. Kiełbasa mi się smaży
  • Odpowiedz
@Lujowy: I tacy debile decydują o klimacie i podatkach na obronę czegoś na co nie ma nikt wpływu (nie licząc g---o krajów co srają pod siebie i chorują na syfy z d--y). Bo na przestrzeni 20 lat trochę mniej śniegu. Wiesz że w średniowieczu było jeszcze zimniej??
  • Odpowiedz
  • 2
w maju w nocy była średnia z 8 stopni i spadała do dwóch


@assninja: no i co z tego, że było 8 stopni? Jak mieszkanie Ci się nagrzewa przez cały dzień to potem musisz całą noc schładzać

to ja tak mam z zimą, tylko że to trwa 8 miesięcy
  • Odpowiedz
  • 1
@assninja: tak sobie przejrzałem stronę, którą podlinkowałeś i na papierze to wszystko wygląda bardzo "umiarkowanie", na przykład dzisiejsze dane, co to jest 22 i 17 stopni, dodatkowo niby pochmurnie, ale dzisiaj klima chodzi 24/7 zresztą od kilku dni chodzi 24/7 bo jest upalnie, duszno, a w nocy 17 stopni to taka temperatura, że gdybym klimy nie miał odpalonej to nagrzane mieszkanie poniżej 25 by mi nie spadło mimo otwartego okna
Soothsayer - @assninja: tak sobie przejrzałem stronę, którą podlinkowałeś i na papier...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-08-17 20-11-40

Pobierz
  • Odpowiedz
@Soothsayer: Jak są upały 30+ to się tęskni za zimą. Jak jest zima, smród palonego plastiku w powietrzu, noc od 16 to się tęski za latem. I tak to się kręci rok za rokiem :(
  • Odpowiedz
@czemu_dlaczego: faktycznie muszę ogrzewać dom przez 8 miesięcy w roku żeby żyć jak k---a człowiek w 22° zaczynamy we wrześniu a kończymy w kwietniu. Pierwszy i ostatni miesiąc to może faktycznie kocioł działa tylko kilka dni ale reszte musi cisnąć cały czas. Jak się mieszka w bloku to się tego nie czuje, i nie, nie narzekam na koszty tylko taka jest prawda mieszkając w jednorodzinnym w Polsce
  • Odpowiedz
@Lujowy: nie no, jeszcze 2012/13 była bardzo długa i śnieżna. Ale potem zaczął się długi maraton pseudozim. Były dwie normalniejsze tzn 2016/17 oraz 2020/21. Cała reszta znacząco powyżej normy temperatury, padał głównie deszcz. Jak spadł śnieg to na 1-2 dni góra i się topił.
  • Odpowiedz