Wpis z mikrobloga

Od czego zależy ładowanie obrazków na stronie? Od czego zależy szybkość tego procesu? Jakie są jeszcze parametry internetu, które można określić lub zmienić, które wpływają na jakość i wydajność internetu?

Pytam, gdyż przesiadłem się z internetu światłowodowego na mobilny 5g ale z racji wynajmu nie miałem na to wpływu. To oczywiste pogorszenie jakości. Zmiana wynikała z awaryjności Netii w mojej lokalizacji i zupełnym brakiem internetu w mojej lokalizacji oraz odmowa przysłania technika. Niby prędkość większa, bo zmiana z 100 Mb/s na okolice 250 Mb/s. Niby delikatne pogorszenie pingu, bo z wartości 10 na 25, ale nie krytyczna zmiana, wciąż akceptowalna, ale… zdjęcia na stronie czasami albo ładują się bardzo powoli (szczególne bolesne na portalach aukcyjnych gdzie każda oferta zawiera zdjęcia, przy dużej mnogości ich na stronie), albo w ogóle się nie ładują, pozostawiając gołą stronę z grafikami i tekstem. Czasami też strony nie ładują się na starcie, czopują i wystarczy odświeżenie, tak samo aplikacje startowe dystrybucji cyfrowej gier uznają na starcie „że internetu nie ma”. O tym, że straciłem publiczne IP, z którym nic nie mogę zrobić, już nie wspominam. Jak mogę ratować obecna sytuacje? Wybierając internet, jakich parametrów w sieci poszukujecie, by się nie zawieść?

#dostawcainternetu #internet #informatyka #it #technologia #internetmobilny #siecikomputerowe #lte #5g #sieci #router
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miedzcu: To brzmi jak po prostu wolny internet. Obrazki to zasob jak kazdy inny. Czesto jest ladowany na koncu, sa duze i strony na nie nie czekaja dlatego masz wrazenie ze to obrazki sie wolno laduja. Obczailbym zwykly speedtest co sie dzieje
  • Odpowiedz
  • 0
@Pasterz30: dzięki za odpowiedź. Właśnie speed test wskazuje wartości od 100Mb/s do 400Mb/s. Jedyny problem ktory tylko czasami sie ujawnia to długi czas oczekiwania na start testu poszukujac odpowiedni serwer a to nastepnie czesto wtedy nie jest wstanie zbadac wartosci opoznien. Takie video 4k zbudowane z wielu zdjęć na sekundę nie ma problemów by się ładowało płynie. Na ukrytych podstronach ustawień routera zmieniłem DNS ale niestety to nie pomogło.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pasterz30: dzięki za odpowiedzi. Sfrustrowany poszedłem inna droga- zamówiłem swój internet mobilny z publicznym IP. Niebo a ziemia chodź od BTS'a mam 100 metrów i są ma tym samym maszcie chodź tu napewno robotę robi jednostka zewnętrzna.
  • Odpowiedz