Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc w nagłośnieniu sprawy:

Zostałem wystawiony przez hotel a następnie przez Booking.com w Austrii w miejscowości Graz.

Po bardzo długiej podróży przyjechałem dzisiaj do miejscowości Graz gdzie miały czekać dla mnie i moich przyjaciół 2 osobne apartamenty na 5 osób łącznie. Hotel został przedpłacony ponad miesiąc temu a sam booking został zrobiony ponad 2 miesiące temu.

Dzisiaj dowiedziałem się że nie ma dla nas przygotowanej oferty, i tyle - to są słowa jakie otrzymałem od osoby odpowiedzialnej za kontakt ze strony hotelu.

Następnie próbowałem skontaktować się z infolinią booking.com i musiałem to zrobić aż 5 razy, żeby otrzymać żenujące przeprosiny i rabat w wysokości 50 euro na dokonanie nowej rezerwacji. Problem tylko jest taki że aktualnie w mieście Graz oferty spełniające warunki dla naszej grupy zaczynają się od 500 euro, a my do tej pory zapłaciliśmy przedpłatą na prebookowana ofertę 170 euro, także dodatek w postaci 50 euro w żaden sposób nas nie ratuje.

Zostaliśmy zostawieni na ulicy bez możliwości noclegu, ani skorzystania z toalety- sam nie spałem już ponad 24 godziny i jesteśmy totalnie zestresowany sytuacją. Proszę o pomoc w nagłośnieniu ponieważ booking.com ewidentnie nie jest zainteresowany sytuacją.

#booking #wakacje #austria #pomoc #help #bookingcom
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Poczuj_Rurznice

@Krupier: w------e w te serwisy. problem jest taki, że sobie zmonopolizowali rynek. zachowują się jak typowe korporacje - nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi?


Zgadzam się w pełni. Ale czy masz lepsze rozwiązania? Od razu mówię, że rezerwowanie noclegu bezpośrednio w obiekcie raz, że może skutkować takimi samymi akcjami, a dwa, bywa nierzadko po prostu droższe.
  • Odpowiedz
@Baba_Yagi: 12 lat korzystam z Bookingu. Bez żadnych większych wpadek. Mam już tam jakiś status Geniusza Level 12 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli robię rezerwacje w wysokim sezonie - po pierwsze, przynajmniej tydzień wcześniej sprawdzam mailowo, czy rezerwacja jest aktualna, potwierdzona - jeśli sam usługodawca się wcześniej sam nie odzywa. Booking sobie z tyłka nie wytrzaśnie alternatywnej oferty skoro ich zwyczajnie na rynku nie ma. Booking
  • Odpowiedz
@Baba_Yagi Ej nie wiem czy miałem farta czy jak ale dwa razy miałem problem z rezerwacją nikt nie odbierał i nie dało się skontaktować z obiektem oraz jeden obiekt nie istniał jak zajechałem na miejsce xD I zadzwoniłem do bookingu próbowali się skontaktować z obiektem i jak bezskutecznie dostawałem info ze mogę sobie zarezerwować inny apartament i potem im wysłać rachunek to zwrócą różnicę o.O
  • Odpowiedz
Overbooking = hotel ma ci zapewnić nocleg w przynajmniej takich samych warunkach, bez żadnych dopłat. I to w najbliższej okolicy.


Tak to funkcjonowało na bookingu w ostatnich latach.


@inozytol: No i jak widać nie funkcjonuje już. OP teraz sam musi wszystko załatwiać, mam nadzieję, że jakoś wybrnie.
  • Odpowiedz
Są dwie opcje. Po pierwsze w takiej sytuacji booking powinien Ci sam znaleźć inny obiekt (o tej samej klasie, nawet w wyższej cenie). Wtedy różnice pokrywa później obiekt który Ci odwołał rezerwację. Albo informujesz booking ze sam rezerwujesz inny obiekt o takiej samej klasie lub podobny i później booking zwraca Ci różnicę w cenie ale musisz sam zapłacić w tej chwili nowemu obiektowi.
  • Odpowiedz
No i jak widać nie funkcjonuje już. OP teraz sam musi wszystko załatwiać, mam nadzieję, że jakoś wybrnie.


@ajuto00:

No i jak widać @piszmaile potwierdza moją wersję. Może OP nie przeczytał, co mu przysługuje i bez potrzeby się stresował.
  • Odpowiedz
@inozytol ogólnie w ostatnim czasie widzę dużo takich "akcji protestacyjnych" niby klientów booking i to nie tylko tutaj ale ogólnie w internecie. Oczywiście nie bronię tutaj bookingu bo nie wiem jak dokładnie było itd. Ale same posty "poszkodowanych", które niby mają coś zdziałać są kompletnie bez sensu. Po pierwsze nie rozwiązują problemu, po drugie nic nie zdziałają bo ludzie i tak będą nadal rezerwować. Więc wygląda mi to na zbiorową akcję
  • Odpowiedz