Wpis z mikrobloga

mam u siebie wentylację grawitacyjna, czasem robi się ciąg wsteczny, zimą to denerwuje, bo mi do łazienki #!$%@? chłodne powietrze, a akurat łazienka to pomieszczenie, w którym lubię mieć najcieplej. był u mnie kominiarz, mówi, że wentylacja jest wykonana prawidłowo, ale muszę zamontować więcej nawiewników na oknach, a najlepiej to je uchylać. i mówi, że on u siebie ma na każdym oknie w domu nawiewniki i czasem i tak mu #!$%@? ciąg wsteczny z kratek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to ja jak głupi latałem po domu z kamerą termowizyjną, upychałem wszystkie dziury pianą, dodawałem uszczelki, żeby teraz w zimie okno uchylać? jeśli będę kiedyś budował dom, to nawet nie będę brał pod uwagę, żeby nie robić rekuperacji. w zasadzie zastanawiam się czy mógłbym zrobić teraz rekuperację u siebie

na poddaszu pewnie nie byłoby problemu, bo mam podwieszane sufity, mam też strych nieużytkowy, na którym mogłoby być urządzenie. zastanawiam się tylko nad niższą kondygnacją, czy musiałbym pruć przez sufity lub puszczać jakoś kanały po ścianach. czy ktoś z was robił takie coś? może dałoby się puścić kanały kratkami wentylacyjnymi, np kratka w łazience wciągałaby stare powietrze, w kuchni wypuszczała świeże, lub na odwrót?

chętnie posłucham waszych przemyśleń, ile wydaliście kasy itp

#rekuperacja #wentylacja #remontujzwykopem
powodzenia - mam u siebie wentylację grawitacyjna, czasem robi się ciąg wsteczny, zim...

źródło: image_picker_DAB4C927-3BB7-467D-B882-0A7522C2EF5C-68509-00001EE1322B616D

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polinik fajne, po prostu blokuje kanał jak wieje nie z tej strony co trzeba? mogę mieć u siebie problem z montażem, bo mam zabudowę w łazience i do kratki wentylacyjnej podłączona jest rura spiro podciągnięta do wyfrezowanych otworów w zabudowie, ale coś pokombinuje
  • Odpowiedz
@powodzenia: tak, jak wieje w komin to klapka nie puszcza, równocześnie jest na tyle lekka, że nie blokuje ruchu w w drugą stronę.
Ja mam to zaraz za kratką albo za wentylatorem, zamontowane na piankę montażową w otworze w ścianie.
  • Odpowiedz
fajne, po prostu blokuje kanał jak wieje nie z tej strony co trzeba?


@powodzenia: raczej ta klapka to jest ostateczność, może i działa, ale znienawidzisz to stukanie. To się nadaje tylko do wentylacji wymuszonej.
Zwykle ciąg wsteczny to #!$%@? komin: typu wyjście z boku na jedną stronę bez przelotu, jak z nieodpowiedniej strony wieje to pcha do środka.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert kupiłem już te klapkę i zamontowałem, wydaje się całkowicie bezgłośna, ale w ogóle teraz nie mam ciągu w wentylacji, ani w jedną ani drugą stronę, ale różnica temperatur między domem a zewnętrzem żadna
  • Odpowiedz