Wpis z mikrobloga

No i jedno, odsprzedaż oprogramowania jest legalna mimo protestów MS, ale tylko w przypadku, gdy są to pojedyncze licencje. Jeżeli mamy licencję na 100 komputerów i sprzedajmy je jako osobne licencje, to już nie jest uznawane za legalne z tego co pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ramone: ja od 9 lat mam klucz więc mnie problem nie dotyczy. W bankach też masz logowanie dwuetapowe, potwierdzenia przelewów etc.
  • Odpowiedz
  • 1
@markhausen: a tak się teraz zastanawiam czy nadal dostaje się naklejkę z kluczem w boxowych wydaniach? Porzucono ten "fantastyczny" pomysł, bo przecież można kupić cyfrowe wydanie? Na laptopach też już chyba zniknęły naklejki z kluczem...
  • Odpowiedz
@inzynier_robert ważne by była faktura. Najlepiej jak taki sprzedawca wystawia fakturę VAT. Reszta cię w sumie nie obchodzi. Masz produkt i masz fakturę. Nawet w przypadku kontroli (gdy sprzęt firmowy) wystarczy pokazać fakturę, a jak się okaże że klucz jest "lewy" no to ojej problem sprzedawcy, kupujesz kolejny i tyle ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@markhausen: Myślę, że duże i poważne firmy nie bawią się w takie "wątpliwej jakości" klucze, co najwyżej Januszexy co nie korzystają z innego oprogramowania. Już widzę jak ktoś kupuje takie "lewe" klucze (nie bójmy się tego tak nazwać), a reszta oprogramowania to CADY, ROBOTY czy inne ADOBE.
  • Odpowiedz
@bartekppp znam firmy takie które wpadają w grupę dużych i kombinują podobnie jak januszexy niestety xD np. kupują dwie trzy licencji drogiego oprogramowania (tak po 20k euro) i kombinowanie z klonowaniem maszyn wirtualnych itd. efekt? 20 pracowników robiących na 3 licencjach xD ale fakt jeżeli chodzi o produkty MS to dla przedsiębiorców to są takie drobne pieniądze że nie ma co kombinować :)
  • Odpowiedz
@markhausen: To fakt przy drogich oszczędzają, mój daleki znajomy opowiedział mi kiedyś, że przyszedł do firmy (chyba z oprogramowaniem CAD), a tam #!$%@? 15/10 letnie oprogramowanie już nie pamiętam. W teorii to nie przeszkadzało ale powiedział, że on ma wszystko wyuczone na najnowszym, skróty, komendy, opcje i nie będzie robił na szmelcu bo za 3 lata odejdzie i co? Najnowszego nie będzie ogarniał. No to porobił 2 tygodnie i papa.
  • Odpowiedz
@Soczi: Po co ci windows w dzisiejszych czasach, dobrą darmową alternatywą jest linux z dystrybucji ubuntu, mint, lub fedora.
Chcesz taniej to kupujesz klucz windowsa z nieznanego źródła, ważne żeby była wystawiona faktura vat.
Alternatywą jest zakup windowsa 11 w wersji pudełkowej w jednym z sklepów np. internetowych, z pendrajwem lub płytą dvd.
Jednym z tańszych sklepów sprzedających windowsy jest morele.net: 519zł za wersje home oem z płyta dvd, lub 549zł za wersję box z pendrive: https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-11-home-pl-64-bit-box-haj-00116-10118775/
Co ciekawe xkom, sprzedaje to samo 100zł
Pawci0o - @Soczi: Po co ci windows w dzisiejszych czasach, dobrą darmową alternatywą ...
  • Odpowiedz